Перед тим, як застрелитися, Власов все-таки написав передсмертну записку. З нею ознайомилися черговий офіцер і черговий лікар поліклініки Генштабу: саме вони першими опинилися після фатального пострілу в кабінет генерала-смертника, пише газета "Московский корреспондент".
Проте зі свідків узято підписку про нерозголошення службово-слідчої інформації. Тому ніхто точно не знає про зміст передсмертного послання. Хоча офіцер СРІО стверджує, що записка пояснювала саме службові мотиви відходу з життя Власова, інакше б справа про самогубство була заведена за іншою статтею. А вона, як відомо, заведена саме за ст. 110 КК РФ ( "Доведення до самогубства"). Зараз слідчі військово-слідчого управління при Головній військовій прокуратурі, працюючи в Міноборони і допитуючи офіцерів і службовців відомства, з"ясовують саме це питання: хто ж довів Власова до самогубства?
Як стверджує видання, подейкують, що відразу після трагедії деякі вищі чини з оточення міністра оборони хотіли приховати факт суїциду Власова. Готувалася версія про те, що він помер від обширного інфаркту. Але приховати дійсні факти їм все ж таки не вдалося.
Факт самогубства генерала повідомили пресі відразу декілька незалежних джерел. Не погодилися з легендою про серцевий напад у Власова і представники Головної військової прокуратури. Зараз справа генерала Власова перебуває на контролі Адміністрації президента країни, а прокурорський-слідчі дії організовуються і здійснюються в Міноборони за особистої участі головного військового прокурора Сергія Фрідінського. Він одним із перших приїхав на місце самогубства Власова і наказав виставити озброєну охорону біля його кабінету. Після ретельної перевірки кабінет Власова опечатано. На все службове листування Власова також накладено арешт, і воно ретельно перевіряється.
При цьому серед генералітету вже сформувалася стійка думка, що саме активні дії радників і висуванців з числа земляків глави військового відомства стали головним спонукальним мотивом суїциду Власова, пише "Независимая газета".
"Власова "пітерці" просто з"їли. Їм була на руку смерть генерала", – наводить видання слова одного з офіцерів СРІО. За його інформацією, замість Власова наказом міністра оборони виконуючим обов"язки начальника СРІО призначена цивільна людина – найближчий "соратник і друг Сердюкова" Леонід Сорокко.
Джерело газети в Міноборони стверджує, що Сорокко, який раніше був гендиректором пітерської будівельної фірми, а також інші земляки Сердюкова – Лев Вінник і Олександр Горубнов (обидва у минулому топ-менеджери крупних петербурзьких компаній) розробляють нову програму приватизації закріпленого за МО РФ рухомого й нерухомого майна.
За задумом "пітерців", активи Міноборони поділять на ті, які необхідні армії, й ті, які можна реалізувати на ринку. Причому ця програма мала бути затверджена урядом і мати силу закону, пише газета.
Проте, як відзначає її джерело, часу на реалізацію цього проекту залишається зовсім мало, оскільки немає гарантії того, що Сердюков залишиться главою відомства після президентських виборів і формування нового складу уряду.
Саме незгоду з такою перспективою розвитку подій видання називає можливою причиною того, що Власов перед самогубством написав рапорт про відставку. У нім він нібито обґрунтував свої наміри тим, що не справляється з обов"язками. Але офіцери СРІО вважають, що рапорт був написаний на знак незгоди з політикою приватизації, яку проводить Анатолій Сердюков.
Нагадаємо, що офіційно основною версією самогубства Власова слідство називає особисті мотиви.
Коментарі