Ексклюзиви
Четвер, 26 квітня 2007 08:35

Росіяни назвали інтернет головним досягненням XX століття

На перше місце в списку наукових досягнень XX століття, що змінили світ в кращу сторону, росіяни поставили інтернет. Такої думки дотримуються 24 відсотки жителів країни, опитаних Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД). При цьому 3 відсотки респондентів вважають, що вплив Мережі був негативним.

Також росіяни позитивно оцінюють освоєння космосу (20 відсотків), прогрес в медицині (16 відсотків), телефонний і мобільний зв"язок (14 відсотків), телебачення (7 відсотків).

Скоріше негативні зміни громадська думка пов"язує з відкриттями в області атомної енергії (23 відсотки) і у військовій промисловості (6 відсотків). Спірною представляється роль автомобілів (3 відсотки "за", 1 "проти").

На думку 55 відсотків опитаних, наука і нові технології роблять життя людей якіснішим і тривалішим. В той же час 27 відсотків росіян дотримуються протилежної точки зору.

Молодь оптимістичніша в оцінках ролі науки (у групі 18-24-річних 69 відсотків позитивних відгуків, 20 – негативних; а в групі "60+" – 46 і 28 відсотків відповідно).

Серед видних російських учених респонденти вказали Сергія Корольова (10 відсотків), Жореса Алферова (8 відсотків), Андрія Сахарова (6 відсотків), Святослава Федорова (3 відсотки). Дві третини опитаних важко назвати хоча б одне прізвище.

При цьому 68 відсотків росіян заявляють, що їх цікавлять нові досягнення в науці і техніці (від 39 відсотків в групі з освітою нижче середнього до 70 відсотків в групі з вищою і незавершеною вищою освітою).

Найцікавіші опитаним такі області наукового знання, як медицина (44 відсотки респондентів), технічні досягнення (34 відсотки), астрономія і вивчення космосу (18 відсотків), психологія (18 відсотків), інтернет-технології (15 відсотків), економічні науки (13 відсотків), біологія і біотехнології (12 відсотків).

Респонденти старшого віку виявляють найбільшу цікавість до медицини (49 відсотків опитаних старше 45 років), а молодь – до інтернет-технологій (34 відсотки).

46 відсотків росіян вважають, що ЗМІ приділяють достатньо уваги проблемам науки і техніки. 38 відсотків респондентів вважають, що інформації про це недостатньо, а п"ять відсотків, що дуже багато.

ВЦВГД проводив опит 14-15 квітня 2007 року. Було опитано 1600 чоловік в 153 населених пунктах 46 областей, країв і республік Росії. Статистична погрішність не перевищує 3,4 відсотки, повідомляє Lenta.ru.
Зараз ви читаєте новину «Росіяни назвали інтернет головним досягненням XX століття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12834
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода