Аферисти вишукують оголошення про загублені документи, дзвонять господареві, мовляв, їх знайшли і вимагають винагороду.
"Згубив документи на машину і водійське посвідчення, дав оголошення на сайти. Наступного дня дзвінок - знайшли ваші документи, давайте зустрінемося біля ЦУМа на Хрещатику! Домовилися, що винагорода 300 грн. Приїхав в призначене місце.
Дзвінок: "На зустріч не прийду, купи на 300 грн поповнення, продиктуй код і після цього я скажу, де документи". Я купив, продиктував код, а документів так і не отримав", - пише на одному з сайтів оголошень в рубриці "Обережно шахраї" киянин.
"До смішного дійшло - мені 6 людей за день дзвонили, і у всіх мої документи! Всі просять їм купити картки і продиктувати коди. Один мені вчора сказав, що залишив паспорт в аптеці у продавця, давайте мені швиденько коди та йдіть заберіть паспорт", - розповідає киянка Лариса Семещук.
За словами начальника ЦГЗ МВС в Києві Володимира Поліщука, київські шахраї запозичили досвід у росіян, і телефонні обмани стають все популярнішими.
Аферисти навмання набирають номер і повідомляють, наприклад, що ваш син потрапив в ДТП або заарештований.
Щоб його "врятувати", терміново потрібні гроші. У одному випадку просять скинути гроші на мобільний або ж їх передати.
"Недавно до нас звернулася жінка, яка передала для "порятунку" сина $10 тисяч і тільки потім зрозуміла, що це обман", - розповідає Поліщук.
Що стосується обманів з документами, то, за словами Поліщука, звертаються до них мало: "Можу пригадати тільки один такий випадок. Але я раджу все ж таки звертатися в міліцію - ми постараємося вирахувати місцезнаходження афериста".
Звернутися варто і до мобільних операторів - вони зможуть відключити номер шахраїв.
Оператор прогляне історію дзвінків і повідомлень, звірить це з вашими свідченнями та прийме рішення.
За матеріалом Сегодня
Коментарі
1