В Україні немає утисків російськомовного населення, вважають понад 85% етнічних росіян і російськомовних українців.
Заяви Російської Федерації про "нацистів" у владі України - вигадка, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке провели 19-24 травня.
"Не менше 85% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення (зокрема, так вважають 85% етнічних росіян і 90% російськомовних жителів України). Стільки ж опитаних переконані, що Україна має власну довгу історію становлення та державності, а не є "штучним" витвором радянської влади. А також, що країни Заходу не провокували Україну на війну проти РФ", - ідеться у повідомленні.
У КМІС виділили вісім пар тверджень, які описують різні аспекти війни Росії проти України. У кожній парі одне з тверджень відповідало проросійській позиції, інше твердження - проукраїнській. Респондентів просили обрати одне з тверджень і вказати, наскільки вони з ним погоджуються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інформаційна війна: ворог запустив нову порцію брехні проти українців
Соціологи відзначають, що у семи із восьми випадків не менше 85% респондентів стверджували, що поділяють саме проукраїнську позицію. У цих же парах не більше 8-9% дотримувалися проросійської інтерпретації.
У КМІС підкреслюють, що хоча 8-9% можуть видаватися невеликим числом, але насправді в абсолютному вимірі це майже 2 млн громадян України.
За словами соціологів, також важливо бачити, що серед респондентів, які зараз проживають на тимчасово захоплених чи окупованих територіях, 81% дотримуються переважно або цілком проукраїнських позицій. Зокрема 68% дотримуються цілком проукраїнських поглядів.
92% українців погано ставляться до Російської Федерації. Добре - лише 2%, на початку лютого таких було 34%. Майже 80% тих, хто ставився до РФ добре, тепер ставляться до неї погано.
Погане ставлення до Росії на практично однаково високому рівні спостерігається в усіх регіонах України. На тимчасово окупованих після 24 лютого територіях - 82% погано ставляться до РФ, лише 6% добре.
Коментарі