Стаття Кримінального кодексу про незаконне збагачення чиновників з самого початку писалась так, щоб потім був потенціал її відмінити.
Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить політолог Петро Олещук.
"Ніхто з представників чинної влади не планував реально її дотримуватись. Від нас цього рішення вимагали міжнародні партнери, в першу чергу МВФ. Але Верховна Рада не хотіла голосувати за внесення цієї статті до Кримінального кодексу. Тож знайшли компроміс. Наче прийняли рішення карати корупціонерів, але залишили шпаринку, як це його можна відмінити. Можливо перед самими президентськими виборами його приймуть знову та будуть позиціювати як ще одну перемогу діючої влади.
Думка про те, що наші політики бояться програшу на виборах та таким чином перестраховуються не зовсім відповідає дійсності. Якщо у наступної влади буде політична воля, вона зможе покарати попередню, яку можна звинуватити далеко не тільки у незаконному збагаченні", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада проти Конституційного суду: підготують новий законопроект про незаконне збагачення
На думку Петра Олещука, відміна цієї статті - це не реванш корупціонерів.
"Він можливий тільки, якби ми їх реально перемогли. Жоден з тих, кого підозрювали у незаконному збагаченні, не опинився на лаві підсудних та тим паче не отримав ніякого вироку", - додає політолог.
Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, що передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення. Таке рішення ухвалив 26 лютого.
Коментарі
2