Слідче управління МВС Дагестану розслідує справу президента Московської федерації самбо 55-річного Олександра Дюкова. За даними правоохоронних органів, із 2003 року він і його найближчий помічник Замір Малайбеков через зареєстровану в Швейцарії, але не діючу компанію ISG збирав гроші під різні програми, зокрема для страхування життя.
Шахраї, що укладали договори на сотні тисяч і мільйони доларів, заявляли клієнтам, що через рік-два вони почнуть отримувати прибуток із внесеної суми в розмірі до 20-30 відсотків річних. За 20 років Дюков і Малайбеков гарантували повернення всієї виплаченої суми.
У 2005 році Рамзан Кадиров за порадою свого оточення застрахував життя на суму в 20 мільйонів доларів, заплативши внесок у 150 тисяч доларів. Разом з тим, газета відзначає, що офіційно нинішній чеченський президент у справі потерпілим не проходить, оскільки відмовився надавати будь-які свідчення й зажадав, щоб його ім"я не фігурувало в ході слідства.
Прес-служба уряду Чечні заявила, що нічого не знає про справу Дюкова, а також про те, чи страхувався Кадиров у компанії ISG. Слідче управління при МВС Чечні завело на Олександра Дюкова кримінальну справу за статтею "Шахрайство в особливо крупному розмірі", проте добитися етапування передбачуваного організатора фінансової піраміди від МВС Дагестану чеченським слідчим не вдалося.
Проти Дюкова і Малайбекова в різних регіонах Росії заведено близько трьохсот кримінальних справ. Адвокат президента Московської федерації самбо Анатолій Іваніченко стверджує, що компанія ISG продовжує працювати і виплачує дивіденди клієнтам. За його словами, шахрайство було з боку Малайбекова, який, зібравши гроші в Чечні, купив "Хаммер" і виїхав до Іваново. Коли клієнти зажадали повернути гроші, він заявив, що організатором шахрайства є Олександр Дюков, пише газета "Комерсант".
Коментарі