Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи" ухвалила Верховна Рада в 1-му читанні.
Рішення підтримали 311 народних депутатів, пише "Укрінформ".
"Законопроєкт розроблений з метою вдосконалення правових відносин у сфері регулювання дистанційної та надомної роботи", - написали в пояснювальній записці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дистанційна робота: до яких проблем потрібно бути готовим
Основні положення законопроєкту включають запровадження 2 самостійних видів (форм) роботи - дистанційної та надомної. Проєкт закону передбачає право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де виконуватиметься трудова функція. Також передбачено забезпечення можливості ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі шляхом обміну електронними документами.
Ще в законі йдеться про забезпечення можливості дистанційного ознайомлення працівника з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв'язку. Документ передбачає забезпечення можливості працівника поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця, а також покладає на власника або уповноважений ним орган зобов'язання щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях на території і в приміщеннях власника. Вдосконалення правового регулювання дистанційної та надомної роботи приведе до позитивного соціально-економічного ефекту через створення законодавчих стимулів для переведення великої кількості працівників з роботи за договорами цивільно-правого характеру на повноцінні трудові договори із роботодавцями.
Під час самоізоляції втрачений заробіток мають компенсувати роботодавець і Фонд соціального страхування. На оплачувану самоізоляцію можуть розраховувати всі, хто працює офіційно. Для цього слід відкрити листок непрацездатності зі спеціальною позначкою.
Коментарі