1 квітня виповнилося 100 днів від виходу роману Оксани Забужко "Музей покинутих секретів".
Про деякі аспекти письменниця розповіла журналу "Країна"
"Це не входило у мій сюжет, але має стати відомим всім. У 1947 десятки тисяч їздили по хліб у "Западну". За командою Шухевича розмагазинували склади збіжжя 1943-44 рр. З нього організували реальну допомогу решті України. У тому, що 1947 не став новим 33-роком, маємо дякувати рухові націоналістичного опору", - відзначила авторка.
Виявляється, Забужко боїться політиків, котрі носять вишиванку
"Саме УПА завдячуємо революції в ГУЛАГу. Хрущовська реформа походила не від хрущовського лібералізму. Хрущов вів боротьбу з підпіллям. Носив вишиванку. Його навіть росіяни українцем вважають, хіба що за те, що мав руки по лікті в українській крові. Батько голоду Постишев теж носив вишиванку. Дуже боюся політиків у вишиванках".
За версією російських істориків Хрущов не міг утримати ГУЛАГ, відколи туди влилися українські повстанці і продовжили там свою партизанку.
"Якби не ця революція, якби не Кенгірське повстання, то мій батько загинув би в ГУЛАГу і я би просто не з"явилася на світ. З моєї родини у рухові УПА не було нікого, але саме їм я завдячую своїм життям, як і мільйони колишніх радянських громадян, які про це навіть не здогадуються", - сказала письменниця.
Повний текст статті читайте у журналі "Країна" від 9 квітня.
Коментарі
11