Днями новий голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина запропонував диверсифікувати постачання палива за рахунок покупки 7 млрд. кубометрів газу в Узбекистану
За інформацією джерел з "Нафтогазу" і Мінпаливенерго, у четвер вранці компанія зробила офіційну пропозицію узбецькому газовому оператору "Узбекнафтогаз".
Було запропоновано 170 дол. за тисячу кубометрів і на умовах постачання до кордону він міг би обходитися в 200 дол. за тисячу кубометрів.
"Це дорожче, ніж газ "RosUkrEnergo", але контракт усе одно був би вигідним, з огляду на те, що частину палива ми могли б реекспортувати", – сказав співрозмовник.
Однак, уже ввечері з"явилося повідомлення прес-служби російського "Газпрому" про те, що монополія законтрактувала усі вільні 7 млрд. кубометрів узбецького газу на 2008 рік.
Його ціну в монополії не повідомили, назвавши її "спів ставною з ціною в інших країнах регіону".
Як відомо, туркменський газ "Газпром" законтрактував за ціною 130 дол. за тисячу кубометрів на I півріччя і по 150 дол. на II півріччя, казахський газ буде купуватися по 150-180 дол. за тисячу кубометрів. Одержати коментар у "Узбекнафтогазу" у четвер не вдалося.
Примітно, що російська монополія вела переговори з Узбекистаном протягом останнього місяця. Однак змогла домовитися саме в той день, коли Україна зробила узбецькій стороні свою пропозицію.
Джерело в "Нафтогазі" вважає, що пропозиція "Нафтогаза" безперечно вплинуло на домовленості "Газпрому" з "Узбекнафтогазом".
"Але ми не втрачаємо надії все-таки домовитися з Ташкентом і перекупити цей газ хоча б на II півріччя. Адже змогла ж Росія перекупити законтрактований Україною на 2005-2006 роки туркменський газ, запропонувавши більш високу ціну", – сказав співрозмовник.
Директор газотрейдингової компанії "Об"єднана газова група" Данило Шевелєв назвав плани "Нафтогаза" реальними. З ним погодився гендиректор газотрейдингової компанії "Олгаз-інвест" Юрій Коровін:
"Україна у 2008 році повинна скоротити споживання природного газу на 3 млрд. кубометрів. Якщо цей газ експортувати в Європу, де ціна сягає 300 дол. за тисячу кубометрів, прибуток становитиме 300 млн. дол.".
"Відповідно, за рахунок неї можна буде покрити збитки від продажу дорожчого узбецького газу і навіть отримати прибуток", – додав він, пише Комерсант-Україна.
Коментарі