У понеділок президент Росії Володимир Путін, 53 роки, підписав федеральний закон "Про протидію тероризму". В цьому документі вперше дається визначення, що таке тероризм. Однак російська "Газета .ру" пише, що воно не досить вдале.
Так, під "терористичним актом" мається на увазі злочин проти влади. Відповідно новий закон захищатиме тільки її.
Концепцію документа розробили після серії терактів у Росії 2004-го. Він замінить чинний з 1998 року федеральний закон "Про боротьбу з тероризмом".
Новий закон дає право спецслужбам офіційно брати участь у контртерористичних операціях.
Вони зможуть знищувати захоплені бойовиками кораблі та літаки, завдавати ударів по закордонних базах бойовиків. Також спецслужби матимуть право прослуховувати телефонні розмови та повністю контролювати електронні засоби зв"язку в зоні операції.
Передбачили у документі й виплату винагороди особам, які сприятимуть боротьбі з тероризмом. Її розмір та порядок виплати визначатиме федеральний орган виконавчої влади у сфері забезпечення безпеки.
Громадські організації різко розкритикували підписаний документ. "Закон про протидію тероризму" потрібен незрозуміло навіщо, - каже заступник голови Конституційного Суду РФ у відставці Тамара Морщакова, 70 років. – Законів у нас більше ніж потрібно – нехай спецпідрозділи працюють!
Коментарі