субота, 03 лютого 2024 22:46

Прихована депресія: вісім ознак того, що людина благає про допомогу

Прихована депресія: вісім ознак того, що людина благає про допомогу
Людина з депресією може здаватися безтурботною. Фото: pixabay.com

Хворі на депресію схильні приховувати свій стан від оточення, залишаючись наодинці з проблемою.

Депресія часто протікає непоміченою, і це найнебезпечніше, пише Ukr.Media.

Інколи складно здогадатися, що людина хвора. Вона створює настільки потужну ілюзію безпроблемного життя, що почути за цієї "бронею" крик про допомогу фактично неможливо.

Що роблять люди, які приховують депресію:

1. Виглядають занадто життєрадісними - не плутати з поганим настроєм

Комік Робін Вільямс казав: "Люди - ті ще актори". Людина може здаватися душею компанії й випромінювати позитив, а всередині переживати глибоке розчарування. Постійно перебувати в піднесеному настрої далеко не кожному під силу.

2. Схильні складати історії

Люди, які страждають депресією, вважають, що інші все одно не зможуть їх зрозуміти. Тому вони вигадують правдоподібні історії-виправдання. Таким чином намагаються всіма шляхами приховати свій душевний стан, здаватися звичайними людьми.

Наприклад, вкотре відмовляючи друзям у зустрічі, хворі казатимуть, що працюють. Насправді вони сидять одні у кімнаті й розмірковують про життя.

3. Страждають від відхилень в режимі дня

Сон і харчування - це важливі складові здорового способу життя. Хворі на депресію то сплять забагато, то недосипають. Вони не регулярно харчуються.

Людина, яка страждає депресією, не може контролювати себе. Похмурі думки, перепади настрою керують нею.

4. Серйозніше ставляться до вживання деяких продуктів

Депресивна людина знає, як на її стан вплине алкоголь або кава. Знає, коли і в яких кількостях потрібно випити. Усе тому, що на її настрій перераховані продукти впливають набагато сильніше, ніж це повинно бути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як самотужки подолати сильну тривогу - поради психолога

5. Схильні до філософствування

Такі люди часто думають про сенс життя, шукають відповіді на важливі життєві питання. Ці думки, ніби трясовина, затягують людину. Іноді це призводить до незворотних наслідків.

6. Зазвичай талановиті та експресивні

Багато найвідоміших акторів, музикантів, художників страждали від душевних захворювань. Творчість - результат пережитих емоцій. Спосіб на час піти з гнітючого світу. У мистецтві такі люди знаходять сенс і світло.

7. Схильні у всьому шукати сенс

Будь-якій людині необхідно ставити перед собою цілі. Ми намагаємося все робити на благо. Депресивні люди жадають цього ще більше. Вони кидаються в крайнощі, шукають той правильний шлях, що матиме сенс.

8. Іноді можуть подавати знаки

Навіть занадто потайливі і сильні люди іноді можуть дати слабину і показати свій біль. У нешкідливому жарті може прозвучати крик про допомогу. Якщо людина вам відкрилася і розповіла про свій тягар, допоможіть їй.

Життя в умовах постійного стресу й напруги дається взнаки. Людська психіка перенапружується, виникає хронічна втома, дратівливість, складність контролювати емоції тощо.

Накопичувати й консервувати в собі напруження шкідливо для здоров'я. Важливо навчитися позбуватися цього "вантажу". За посиланням - 10 технік від психологині, які допоможуть екологічно випустити пар та заспокоїтися.

Зараз ви читаєте новину «Прихована депресія: вісім ознак того, що людина благає про допомогу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути