Заміна керівництва у Національній академії наук - це вже революційна подія.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав фізик Максим Стріха.
"Президентом обрали професійного вченого. Загородній має добру репутацію. Він порядна людина, патріот, відкритий до оновлень. Проте в очах багатьох є наступником Патона. Від нього очікуватимуть продовження лінії попередника. Але йому доведеться йти на непопулярні рішення. Інакше реформувати цю структуру не вийде", - вважає вчений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У країні може не залишитися жодного науковця - Олександр Коляда
За його словами, Академія наук у складному становищі.
"Світ змінювався багато років, а НАН залишилась острівцем минулого, зразка 1970-х. Зміни необхідні. Але не зрозуміло, чого очікує нинішня влада від нового керівництва НАН. Навряд чи має системне бачення розвитку науки в Україні та ролі Академії.
Нашаровуватимуться проблеми майна. Не випадково вкинули висновки аудиту, який начебто показав жахливий стан справ ("Об'єкти Національної академії наук перетворені на звалища, а керівництво думає, на чому заробити", йдеться у висновку державного аудиту в 2016-2019 роках. Мовляв, землі використовують як заманеться, багато структур існують тільки на папері. - Gazeta.ua). Але, якщо вчитатися, можна побачити, що втрачено 0,1 відсотка майна Академії. Тож маю передчуття, що для лобістів реформування НАН, які перебувають поза науковими колами, ця ситуація - чудова можливість урвати майно чи нерухомість", - додає Максим Стріха.
Повне інтерв'ю з Максимом Стріхою читайте у журналі "Країна" від 22 жовтня.
7 жовтня президентом Національної академії наук України обрали академіка Анатолія Загороднього. До цього нею 58 років керував Борис Патон.
Коментарі