Очікуючи посилення шторму, власті припинили роботу портів Читтагонг і Монгла. Аеропорт Читтагонгу також припинив польоти і вжив заходів із забезпечення безпеки розміщених в нім літаків. Представник уряду повідомив, що близько 43000 добровольців як із цивільного населення, так і силових структур, допомагають евакуювати людей, а також готуються до пошуково-рятувальних робіт, які почнуться, коли шторм стихне. Власті направили в район лиха продовольство та інші запаси. У країні вже почалися дощі, які приніс циклон.
Із популярного курорту Кокс Базар було евакуйовано близько 200 тисяч чоловік, для їх розміщення задіяли близько 600 урядових і приватних укриттів. Іншим було рекомендовано евакуюватися самостійно.
Усі навчальні заклади припинили роботу. Командам риболовецьких суден, що знаходилися в морі, було наказано терміново повернутися в порти.
За повідомленнями, що продовжують надходити, в найбільшому портовому місті країни Читтагонгу наростає паніка, оскільки в прилеглій акваторії спостерігається небувале затишшя, яке, як правило, передує нищівному урагану. Циклон може викликати приливні і нагінні хвилі заввишки до п"яти метрів, що неминуче призведе до затоплення низовинних ділянок узбережжя.
Шторм може зачепити також Індію, з якою межує Бангладеш, і сусідню М"янму. Метеорологи передбачають, що під удар підпаде місто Вішакапатнам на східному узбережжі Індії та місто Ситтеве в М"янмі.
Близько 10 млн людей живуть у берегової межі, регулярно потерпаючи від таких природних катаклізмів, як шторми і урагани. Проте укриття розраховані тільки на півмільйона людей. Деякі жителі ховаються в бетонних укриттях, встановлених на палях. Інші відгороджуються від стихії глиняними стінами. Урагани щорічно приводять до загибелі сотень чоловік в Бангладеш. Лютий шторм знищив більше півмільйона чоловік у 1970 році, а в 1991 від подібного природного явища загинули 143 тисячі чоловік, тисячі будинків було знищено, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі