У Польщі почали святкувати останній тиждень Карнавалу. З наступного тижня починається Великодній піст. Це свято схоже на український масляний тиждень, але поляки замість млинців і вареників їдять пончики з різними начинками. Скільки коштує найпоширеніший смаколик та як українці відносяться до цього свята.
"Самі популярні пончики із начинкою з варення з троянд. Вважається, що той, хто з'їсть пончик у цей четвер, буде щасливим цілий рік. Пончик символізує сонце, достаток і приємне життя. В середньому за пончик без начинки доведеться віддати 4 гривні. З начинкою від 8 до 12 гривень за штуку. Перший рік було дуже смішно, коли побачила пончики з адвокатом. Погодьтесь, смішно звучить для українців. Насправді то ні до адвокатів ні до юристів нічого спільного не має. Це місцевий лікер, який щось середнє між кавою з молоком", - каже Gazeta.ua Тетяна Пушка, яка мешкає у Варшаві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка порахувала, скільки потрібно заробляти на проживання в Польщі
Супермаркети переповнені цими солодощами. Тут встановлюють спеціальні стелажі аби купували якнайбільше різноманітних пончиків.
"Багато хто пече вдома. Їжа справді жирна й важка. Це дріжджове тісто, яке смажать в олії, а потім начиняють різними начинками, зверху поливають чимось солодким чи присипають пудрою. Мої найулюбленіші з яблуками. Такі готує моя свекруха", - каже Наталя Бобринчук, яка живе у Вроцлаві.
Ще одна популярна випічка – хрусти, або фаворки. Це прісне тісто, смажене в олії та присипане цукровою пудрою.
"На випічку в "жирний четвер" тратять в середньому від 160 до 200 гривень. Їдять не лише солодке, а й багато вживають алкоголю. Його під час великоднього посту не можна", -продовжує Наталя.
Великдень у Польщі цього року святкуватимуть на місяць раніше – 4 квітня. В Україні святкування буде 2 травня.
Коментарі