Ексклюзиви
Середа, 16 квітня 2008 13:54

Половина українців підтримає владу за шматок хліба

Половина українців підтримає владу за шматок хліба

Майже половина громадян України (49%) скоріше згодна та повністю згодна з твердженням, що "ціни на продукти харчування ростуть через змову влади і олігархів, ніяких інших причин для цього немає".

48% населення скоріше згодні та повністю згодні, що "вони завжди підтримуватимуть владу, яка допомагає бідним людям, незалежно від того, що вона робить в інших питаннях".

38% українців скоріше згодні та повністю згодні із твердженням "якщо б влада хотіла, вона могла б протягом року виплатити всі знецінені заощадження в Ощадбанку з відсотками (3 трильйони гривень) без будь-яких проблем для економіки".

Лише близько 15% респондентів висловили незгоду, як з першим так і з другим твердженнями. Щодо третього ствердження, то з ним не погодилися лише чверть українців. При цьому значна кількість респондентів взагалі не змогли дати свою оцінку запропонованим твердженням (35,5%, 39% та 38% відповідно).

Більш схильні погоджуватися з запропонованими твердженнями представники старшого покоління. Наприклад, майже 60% респондентів у віці від 60 років погодилися з тим, що саме спільні дії влади та олігархів призводять до зростання цін, проти 12%, які, відповіли, що вони не згодні з цим твердженням. Серед молоді у віці від 20 до 29 років перших виявилося 38% проти 20%, які не погодилися з цим твердженням.

Люди з вищою освітою також частіше за інших не погоджувалися з запропонованими для оцінки твердженнями, тоді як респонденти з початковою та повною загальною освітою, навпаки, більш активно висловлювали свою згоду. Наприклад, частка респондентів, які погодилися з твердженням "я завжди буду підтримувати владу, яка допомагає бідним людям, незалежно від того, що вона робить в інших питаннях" серед тих, хто має базову освіту, становить 56% проти 9% тих, хто не погодився. Для групи респондентів з вищою освітою ці показники дорівнюють 46% та 17% відповідно.

Щодо політичних уподобань українців, то відповіді на ці запитання однакові у прихильників Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко та Блоку "Наша Україна – Народна самооборона". Лише для прихильників Комуністичної партії України частка респондентів, які погодилися з запропонованими твердженнями, є значно вищою.

Зараз ви читаєте новину «Половина українців підтримає владу за шматок хліба». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46416
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода