Раннє навчання - це позбавлення дитини дуже хорошої і світлої частини дитинства.
Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловила викладач кафедри психології і педагогіки Києво-Могилянської академії Оксана Брик.
"Школа - це більша дисципліна, більша відповідальність, більший акцент саме на навчанні. Часто дуже важко влаштувати усе так, щоб дитина якісно засвоїла знання і любила навчання. Через "обязаловку" дитина може погано ставитися до школи", - вважає педагог.
Вона наголосила, що у період "безтурботного дитинства" відбувається формування креативних здібностей, закладається фізичне, духовне і психічне здоров'я. І чи буде людина любити цей світ залежить від того, яке у неї було дитинство.
"У 5 років дитина може бути недостатньо міцна фізично. Адже діти різні і розвиваються вони також по-різному. Слабеньким навчання у школі перший рік - кара, хоча вони можуть бути не менш розумними за однолітків. Педагогіка - це дуже консервативна наука. І більшість її фахівців сходяться до того, що навчання слід починати з 6-7 років", - відмітила Брик.
Вона нагадала, що у радянській школі навчалися 10 років, а випускники були набагато зрілішими і освітченими, ніж зараз.
"Там було багато своїх недоліків. Але новітня школа ніби-то дає більші знання, а на виході ми маємо більше інфантильних випускників. Стару систему намагалися удосконалювати, а, очевидно, удосконалили не так", - припускає викладач.
Коментарі
7