неділя, 20 липня 2025 03:25

Під час тривоги працівник має право піти в укриття: що треба знати працівнику

Під час тривоги працівник має право піти в укриття: що треба знати працівнику
Під час тривоги працівник має право піти в укриття: що треба знати працівнику. Фото: depositphotos

В умовах війни питання безпеки на робочому місці стало особливо актуальним.

У Міністерстві юстиції України роз'яснили, як діяти працівникам під час повітряної тривоги та чи може це вважатися прогулом.

Згідно із законодавством про охорону праці, жоден роботодавець не має права змушувати співробітника працювати в умовах, які становлять загрозу для життя. Працівник має повне право припинити роботу й пройти в укриття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ випустила по Україні 379 засобів повітряного нападу: зафіксовані влучання у 12 локаціях

Час перебування в укритті, включаючи дорогу до нього та назад, вважається поважною причиною відсутності на робочому місці. Така відсутність не є прогулом, особливо якщо підприємство не має належно обладнаного укриття, де можна безпечно продовжувати роботу.

Що стосується оплати, то у випадку, якщо в укритті неможливо працювати, цей період зараховується як простій не з вини працівника - зберігається середній заробіток. Якщо ж робота продовжується дистанційно, оплата здійснюється у звичайному порядку.

У Мін'юсті наголосили: вимога залишатися на робочому місці під час тривоги без можливості укриття - незаконна. За такі дії до роботодавця можуть бути застосовані адміністративні або навіть кримінальні санкції.

З 7 липня на Хмельниччині змінюється порядок оповіщення про повітряну тривогу у разі загрози від ударних та розвідувальних дронів. Відтепер сигнал лунатиме не по всій області, а лише в тих районах, де безпосередньо фіксується небезпека.

Таке рішення ухвалене на основі аналізу поточної ситуації та відповідно до протокольного рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Мета - зменшити негативний вплив тривалих тривог на життя місцевих жителів, економіку, медицину та освітній процес.

Зараз ви читаєте новину «Під час тривоги працівник має право піти в укриття: що треба знати працівнику». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути