Візит помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд та її переговори з Владиславом Сурковим, кремлівським куратором Донбасу, не принесуть серйозних зрушень в урегулюванні ситуації на сході України.
Таку думку висловив в коментарі Gazeta.ua виконавчий директор Центру суспільних відносин, публіцист Євген Магда.
На думку експерта, до обрання нового президента США не варто чекати суттєвих змін в ролі Вашингтону у стримуванні агресії РФ. Але новий американський лідер буде нести набагато більш жорстку політику щодо Москви.
"Це скоріш церемоніальний візит. Просто Сполучені Штати, враховуючи їхній статус на міжнародній арені, просто не можуть відмовитися від діалогу з Росією. Черговий візит Нуланд до Москви - це елемент зовнішньополітичної гри Вашингтону. До того ж не треба забувати про те, що недаремно Барак Обама є лауреатом Нобелівської премії миру, його адміністрація принципово не наражається на конфлікти. Обама хоче завершити свою президентську каденцію в ореолі миротворця. Це вибір Вашингтону, але я не думаю, що Нуланд привезла чергову "зраду" для нас. Ситуація насамперед залежить від України, від нас самих", - пояснив Магда.
На думку експерта, Росія дійсно почне виконувати свої зобов'язання, коли ціна продовження конфлікту з Україною стане неприйнятно великою для неї.
"Барак Обама в березні цього року продовжив санкції проти РФ на один рік. Тобто наступного року санкційний режим переглядатиме вже новий президент США. На міжнародній арені не варто очікувати нічого принципово нового, поки не визначиться новий хазяїн Білого Дому.
Але й тоді Москву не чекає нічого хорошого з Вашингтону. Майбутній президент США - чи то буде Клінтон, чи Трамп, буде вимушений зайняти набагато жорсткішу позицію щодо Росії, бо це відповідатиме американським інтересам", - вважає експерт.
Конфлікт на Донбасі являє собою загрозу для безпеки всієї Європи, тому й представники Заходу наполегливо вимагають виборів на Донбасі, зазначає Магда: "Захід остерігається ескалації війни, бо ризикує отримати хвилю українських біженців в країнах ЄС. Тому європейські країни й вимагають хоча б якогось мирного процесу, нехай навіть і за рахунок інтересів України. Простіше кажучи, вони захищають власні інтереси. І до тих пір, поки Україна буде демонструвати свою слабкість, тиск з Заходу буде посилюватися"
В цій ситуації кращим шляхом для України є реформи та невпинна боротьба з корупцією:
"Нам треба і далі зберігати спокій та і шукати можливості для посилення власних позицій. На сьогодні військовий сценарій вирішення конфлікту на Донбасі є нереальним, і найближчий час буде виглядати достатньо фантастичним. Краще, що ми можемо зробити - це здійснювати перетворення, реформи, і рухатися вперед. В нашому випадку внутрішні фактори грають набагато більшу роль, ніж зовнішні", - зазначає політолог.
Читайте також: Експерт пояснив, чому не можна проводити вибори на Донбасі
Нагадаємо, 18 травня помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд відвідала Москву, де провела переговори з Владиславом Сурковим, який вважається основним куратором невизнаних проросійських республік на Донбасі. За результатами переговорів Нуланд повідомила про те, що США ніколи не визнають вибори на Донбасі, проведені з порушеннями Мінських угод, а також заявила, що міжнародні санкції проти РФ можуть бути скасовані тільки після виконання Росією всіх пунктів угоди щодо врегулювання ситуації на сході України.
Коментарі