Вибори на окупованих територіях Донбасу неможливі, а узаконювати "особливий статус" неприпустимо. Про це в коментарях Gazeta.ua сказав політолог Петро Олещук.
"Позиція України має бути незмінна. Будь-яким виборами має передувати виконання всіх раніше узгоджених домовленостей. Насамперед - виведення військ, відновлення інфраструктури, припинення активних бойових дій. А далі починаємо говорити про якісь вибори," - пояснив він.
За словами експерта, "особливий статус" перетворить країну на конфедерацію.
"Норми, що закладалися в Мінських домовленостях, справді передбачають "особливий статус" цих територій. Там мають бути створені особливі органи місцевого самоврядування. Які фактично такими не є. А є органами самодержавної влади. Створять альтернативну вертикаль державної влади із власною системою судів, правоохоронних органів і власними воєнізованими структурами. Тобто, виконання цих домовленостей у повному обсязі означатиме перетворення України на конфедерацію, як-от Боснія і Герцеговина", - розказав Олещук.
На думку політолога, в ЄС добиваються виборів, щоб відродити відносини з Росією.
"Захід справді сподівається, що шляхом таких поступок (вибори - Gazeta.ua.) можна досить швидко врегулювати цю ситуацію. І далі перейти до зменшення напруження. Також це - можливість відродити відносини з Росією. Висока ймовірність, що ЄС пом'якшить санкції. Але повністю їх не знімуть. Кремлю критично важливо добитися бодай якогось мінімального їх пом'якшення. Як прецедент. Щоб у подальшому добитися повного скасування", - сказав він.
Експерт вважає, що українська сторона має пояснити західним партнерам: вибори - абсурд.
"Захід намагатиметься хоч як це все проштовхнути. Тиснутимуть. Україна зараз не має чіткої позиції. Президент постійно наголошує, що є лише шлях виконання Мінських домовленостей. Тому Захід вважає, що альтернативи немає — беріть і виконуйте. І що на це можна заперечити?" - резюмує політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США заперечують вимогу провести вибори на Донбасі
Нагадаємо, 11 травня у Берліні відбудеться чергова зустріч голів МЗС, учасників "нормандського формату" щодо України. Раніше заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд заявляла - для виборів на Донбасі треба гарантувати безпеку.
Коментарі
1