Перебіг Covid-19, як і будь-якого інфекційного захворювання, залежить від трьох основних чинників. Перший фактор - це доза збудника.
"Чим більша доза збудника потрапляє в організм, тим зазвичай важче протікає захворювання", – сказала ікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська в інтерв'ю Олесі Бацман.
Другий фактор – агресивність збудника.
"Є штами менш агресивні, а є більш агресивні. Зараз коронавірусний сезон. Він почувається як риба у воді, особливо з настанням холодів. І тому його агресивність, зрозуміло, зростатиме", – наголосила лікарка.
І останнє – це реакція імунітету на цей конкретний збудник. Під час захворювання на COVID-19 відбувається катастрофічна відповідь, спрямована проти свого організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хворі знімають маску з киснем, щоб тихо померти вночі - лікарка жорстко звернулася до ковідоскептиків
"На сьогодні вважається, що це дозозалежний процес. Чим більше вірусу потрапляє, тим агресивніше імунна система на нього реагує і тим сильніше, зокрема, вражає свої органи. Ось таке своєрідне захворювання. Тому ми й говоримо: "Мінімізуйте навколо себе кількість цього збудника, намагайтеся, щоб його було менше". Ми повністю в скафандр не одягнемося, але треба максимально мінімізувати кількість цього збудника", – зазначила Голубовська.
В Україні від коронавірусу до кінця року можуть померти до 20 тисяч людей. Таку ситуацію прогнозують у Київській школі економіки. Експерти презентували дослідження про розвиток ситуації з пандемією в Україні. У липні прогноз був 7 тисяч смертей від Covid-19 до кінця року. Але від серпня в країні почалось різке зростання кількості хворих.
Коментарі