четвер, 10 січня 2008 16:07

Парламент Чехії в квітні розгляне договір про систему ПРО США

Уряд Чехії має намір запропонувати для затвердження парламенту країни договір про розміщення радара системи ПРО США в квітні цього року, заявив в Празі прем"єр-міністр Чехії Мірек Тополанек після зустрічі з главою уряду Польщі Дональдом Туском.

Як для Чехії, так і для Польщі, де будуть розміщені елементи протиракетного щита, "важлива якість документів (досягнутих домовленостей з Вашингтоном), а не швидкість їх підписання", сказав Тополанек.

У свою чергу Дональд Туск виразив задоволення тим фактом, що Прага і Варшава підтвердили бажання і далі координувати свої дії в ході переговорів з США по ПРО.

Глава уряду Польщі відзначив, що у Варшаві не хотіли б "ні уповільнювати, ні прискорювати процес переговорів" з США.

США планують розмістити елементи своєї системи в Польщі і Чехії, мотивуючи це ракетною загрозою з боку Ірану. Москва вважає аргументи США непереконливими і розцінює розміщення елементів протиракетної оборони поблизу російського кордону як загрозу своїй національній безпеці.

Новий прем"єр-міністр Польщі Дональд Туск незабаром після призначення на цей пост в листопаді минулого року заявив, що не є таким активним прихильником розгортання системи ПРО США, як президент Польщі Лех Качиньський, повідомляє РІА "Новини".

Зараз ви читаєте новину «Парламент Чехії в квітні розгляне договір про систему ПРО США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути