Як сказано в спільній заяві 38 організацій, яка була поширена в штаб-квартирі ООН в середу з нагоди другої річниці встановлення ізраїльської блокади, ці санкції завдають шкоди всьому півторамільйонному населенню Сектора Гази, при цьому в першу чергу жертвами стають звичайні жінки, діти і літні люди.
Також у зверненні сказано, що кількість товарів, які допускаються до ввезення в Газу, в чотири рази менша, ніж до початку блокади. Вісім з десяти вантажівок везуть харчі, однак і ці поставки обмежені лише 18 видами продуктів харчування. Заборонено постачати насіння і телят , тому палестинські фермери не можуть заповнити брак поживних продуктів. Навіть одяг і взуття, іграшки і шкільні підручники регулярно забороняють для ввезення.
У документі також вказується, що "подальше удушення економіки сектора Гази призвело до небувалого зростання рівня безробіття і бідності і майже повної залежності від гуманітарної допомоги". У результаті якість життя палестинців перебуває на дуже низькому рівні.
ООН та гуманітарні організації звертають увагу на те, що тисячі мешканців Гази так і не можуть відновити або провести навіть дрібний ремонт своїх будинків, зруйнованих в результаті військової операції Ізраїлю в грудні минулого - початку цього року, оскільки в сектор заборонено ввозити будматеріали.
"Тисячі палестинців живуть з дірами в стінах, розбитими вікнами, без водопроводу", - сказано в заяві.
У зв"язку з цим ООН, а також інші гуманітарні організації закликали до негайного зняття обмежень на ввезення до Гази всіх гуманітарних вантажів, а також до відновлення торгівлі, яка дала б змогу знизити рівень бідності та безробіття в секторі.
Як відомо, 27 грудня 2008 року, після чергового ракетного обстрілу ізраїльської території бойовиками ХАМАС, Ізраїль почав операцію Литий свинець. В результаті тритижневих боїв загинули понад 1 тис. палестинців, було зруйновано безліч будинків, шкіл та інших об"єктів інфраструктури.
Пізніше палестинцям було виділено кілька мільярдів доларів на відновлення Сектора Гази, повідомляє РІА Новості.
Коментарі