Вівторок, 17 червня 2008 08:45

ООН: Африка щорічно втрачає 4 млн га лісових покривів

Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) підготувала атлас, що відбиває зміни фізичної географії Африки за останні 35 років. На супутникових знімках видно, як з поверхні континенту зникають гірські льодовики в Уганді й лісові покриви, як гине озеро Чад і міліє озеро Вікторія, повідомляє центр новин ООН.

У публікації порівнюються супутникові зображення, зроблені 20-35 років тому й зовсім недавно. Вони показують, що в період з 1987 по 2003 роки темпи танення льодовиків на вершині гори Рвензори в Уганді подвоїлися.

З 1975 року значно розширився коридор втрати лісів в Демократичній Республіці Конго. У результаті розвитку сільського господарства, у період з 1973 по 2003 зникла значна частина лісів на півдні Мадагаскару.

У доповіді відзначається, що проблему втрати лісів, скорочення біорозмаїтості та деградації землі мають більшість країн Африки. Цей континент втрачає 4 млн гектарів лісових покривів щорічно. На сьогоднішній день 300 млн жителів Африки вже відчувають брак чистої питної води, повідомляє Освітній портал.

Зараз ви читаєте новину «ООН: Африка щорічно втрачає 4 млн га лісових покривів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода