"Я думаю, нас чекають важкі декілька місяців"
"Я думаю, нас чекають важкі декілька місяців. Ми повинні зробити так, щоб план по відновленню економіки був схвалений. Ми повинні почати повертати людям роботу", - цитує агентство слова американського президента.
"Я упевнений, що ми можемо повернути нашу економіку в колишнє русло, але піде декілька місяців на те, щоб ми зупинили падіння, і ще трохи більше, щоб повернути її в русло", - додав Барак Обама.
Новий план з підтримки економіки США включає витрати з федерального бюджету у розмірі 544 мільярдів доларів, а також зниження податків для американців і бізнесу на суму в 275 мільярдів доларів.
У 2008 році США прийняли 700-мільярдну державну програму по звільненню від проблемних активів (TARP - Troubled Asset Relief Program). Половина цих коштів вже витрачена, головним чином, на підтримку фінансового сектора, який серйозно постраждав в результаті іпотечної кризи.
Фактично економіка США знаходиться в стані рецесії з грудня 2007 року, і багато експертів вважають, що ситуація ще більше погіршала після краху інвестиційного банку Lehman Brothers у вересні 2008 року, що привело до дефіциту коштів на ринку кредитування.
Згідно докладу, опублікованому в минулу п"ятницю міністерством праці США, ВВП країни в четвертому кварталі 2008 року знизився, за попередніми даними, на 3,8%. Це найбільше падіння головного економічного індикатора з 1982 року.
Також Обама заявив, що значна кількість американських військовослужбовців буде виведена з Іраку протягом року. За його словами, іракці сьогодні готові узяти на себе більше відповідальності за підтримку безпеки в країні.
"Ми знаходимося за ситуації, коли можемо покласти більше відповідальності на плечі іракців, і це хороша новина не тільки для військовослужбовців, але і для їх сімей", - сказав голова американської адміністрації.
На питання, чи можна чекати, що протягом року значна кількість військ повернеться додому з Іраку, Обама відповів ствердно.
"Одним з витверезних моментів початкового етапу його президентства стала необхідність підписувати листи із співчуттями сім"ям загиблих солдатів"
В ході інтерв"ю президент США відзначив, що "одним з витверезних моментів початкового етапу його президентства стала необхідність підписувати листи із співчуттями сім"ям загиблих солдатів".
Раніше він не раз говорив про намір вивести всі бойові підрозділи США з Іраку протягом 16 місяців після свого вступу до посади. Всього в Іраку зараз знаходиться близько 140 тис. американських військовослужбовців.
Президент США вітав вибори в провінційні ради, що відбулися в Іраку минулої суботи. Той факт, що вони пройшли в мирній обстановці, на його думку, свідчить про поліпшення ситуації в країні.
За матеріалами РІА Новости, ІТАР-ТАРС, NEWSru.
Коментарі