пʼятниця, 28 серпня 2009 08:59

Обама не передумав розміщувати ПРО в Європі

Обама не передумав розміщувати ПРО в Європі

Адміністрація президента США Барака Обами в четвер спростувала повідомлення польських ЗМІ про те, що Вашингтон готовий відмовитися від розміщення системи ПРО в Східній Європі.

"Я б назвав це повідомлення неточним", - заявив журналістам представник Держдепартаменту П. Дж. Кроулі. За його словами, аналіз стратегії протиракетної оборони ведеться постійно і "поки не досяг завершення".

Нагадаємо, раніше в четвер польська газета Tribuna повідомила про ймовірну відмову США від розміщення системи протиракетної оборони в Східній Європі. Такий висновок журналісти, зокрема, зробили тому, що на Конференції з протикосмічної та протиракетної оборони в Хантсвіллі, штат Алабама, тема розміщення елементів системи в Європі не торкнулася зовсім.

За даними польських ЗМІ, на користь відмови від системи ПРО в Європі на конференції висловився глава Агентства з протиракетної оборони США Патрік О"Рейлі. При цьому він підтримав можливе розміщення наземних комплексів ракет-перехоплювачів SM-3 в Туреччині і на Балканах.

Раніше польські ЗМІ вже повідомляли про те, що США відмовилися від розміщення ПРО в Польщі. У липні 2009 року газета Nasz Dziennik писала, що Росії вдалося переконати США відмовитися від планів, розроблених адміністрацією попереднього президента США Джорджа Буша, але офіційно ця інформація підтверджена не була.

Вперше про плани США розмістити елементи своєї системи в Польщі та Чехії стало відомо в 2006 році. У липні 2008 року Вашингтон підписав відповідну угоду з Чехією, проте домовленість з Польщею поки офіційно не оформлена, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Обама не передумав розміщувати ПРО в Європі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути