Куртки членам нашумівшої організації "Національні дружини" шиють на замовлення, і члени організації самі викуповують їх.
А схожість форми активістів до одягу "Беркуту" пояснюється тим, що схожий камуфляж є світовою практикою, заявив один із засновників Юрій Капля в інтерв'ю "Українській правді".
"Що до того, нібито наша форма схожа на уніформу "Беркута", то "Азов" свою військову техніку розмальовує в камуфляж "уламок". Він схожий на шматки розбитого скла. Ходити в місті у військовому камуфляжі неправильно. Є світова практика – використання в камуфляжі для вулиць білого, сірого, чорного кольорів. Тобто ми вибрали дизайн "уламок", але в іншій кольоровій гамі", – додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Подолі біля фунікулера мітингують проти "Національних дружин"
Капля також розповів, що собівартість однієї куртки "дружинника" становить 600 грн. А загалом активісти замовили близько тисячі таких курток на загальну суму 600 тис. грн.
"Є людина, яка володіє магазином "Мілітарист", має свій бренд M-TAC. Ми спеціально вибрали дизайн "анорак", (куртка з капюшоном, без розрізу з блискавкою попереду, що надягається через голову. - Gazeta.ua) тому що немає фурнітури, менша собівартість", – пояснив він.
Він також зазначив, що організація існує за рахунок допомоги від представників бізнесу, які симпатизують азовському руху.
Новостворена громадська організація "Національні дружини" не перейматиме функції Нацполіції, а тільки допомагатиме правоохоронним органам. Зараз до організації входить близько 1 тис. людей у різних регіонах України, заявив речник "Нацдружини" Ігор Вдовін.
Коментарі