Сергій Целовальник, який переміг у конкурсі на посаду головного архітектора столиці, вирішив узятися за центр міста.
Протекцію йому склали вищі чини Мінрегіонбуду. Целовальник останнім часом керував своєю фірмою, яка робила проекти офісів в районі Андріївського, раніше був головним архітектором Севастополя і першим заступником головного архітектора Києва в середині 90-х років.
"Питання Майдану - гостре. У мене втягується голова в плечі, коли я проїжджаю по ньому і бачу ці скельця. Мені незручно як архітектору, що їх наваяли", - сказав Целовальник.
Він незадоволений і монументом Незалежності, який, за деякими відомостями, руйнується через іржу.
"Мене бентежить, що 10-та річниця Незалежності України була зображена у вигляді тиранічного символу - колони, забитої в центр площі", - вважає він.
Коли і що саме змінять, Целовальник поки не говорить.
Але колишній головний архітектор і співавтор проекту Майдану Сергій Бабушкін не вважає, що Майдан потрібно перебудовувати, хоча раніше планув дещо змінити.
Також Целовальник категорично проти зведення 48-поверхової висотки (180 метрів) за готелем "Дніпро" на Європейській площі. Її планували побудувати до 2012 року, але поки все ніяк не узгодять проект. Там повинні бути готель і офіси.
"Зараз розробляється новий проект, з меншою поверховістю", - розповів Целовальник.
"Свічку" обрізають до 15-20 поверхів, щоб вона не надто "світилася" над забудовою центру.
58-річний Сергій Целовальник народився в Севастополі, закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. З 1980 року - головний художник, а з 1990 року - головний архітектор Севастополя. У Києві - з 1991 року. У 1993-95 роках - перший заступник головного архітектора Києва. Керує творчою майстерньою "Цілина". Виступав рецензентом проектів на містобудівній раді, але власних розробок представляв лише три - бізнес-центр, житлово-адміністративний центр і торгово-офісний центр.
За матеріалами Сегодня, Газета по-киевски
Коментарі
43