Пʼятниця, 11 липня 2008 13:51

Німці почали розробку беспілотника для підводних човнів

Німецька компанія Gabler приступила до створення безпілотної системи повітряної розвідки для підводних човнів, яка отримала позначення VOLANS (covertOPTICALAirbornereconnaissanceNavaladaptedSystem). Про це повідомляє TheRegister.

Система VOLANS є герметичним контейнером з трьома або быльше безпілотними літальними апаратами (БПЛА) і пусковою катапультою. Контейнер вмонтовується на багатоцільовій телескопічній щоглі Triple M, яка висувається підводним човном в зануреному положенні подібно до перископа. Замість беспілотників на щоглу також може встановлюватися платформа з дистанційно керованим великокаліберним кулеметом або комплектом розвідувальної апаратури.

БПЛА VOLANS створюються німецькими фахівцями на основі малорозмірних апаратів Aladin, що запускаються з руки, які перебувають на озброєнні Бундесверу і вже застосовувалися в Афганістані. У базовій версії беспілотник здатний вести розвідку протягом однієї години в радіусі до 30 кілометрів. Швидкість його польоту складає 45-90 кілометрів на годину

Після запуску БПЛА VOLANS підводний човен може прибрати щоглу з катапультою і, залишаючись поблизу поверхні води, отримувати дані повітряної розвідки в реальному масштабі часу за допомогою висувної антени чи зануритися на безпечнішу глибину і викачати відеозображення з беспілотників через заданий проміжок часу.

На думку експертів, система VOLANS може стати ефективним засобом ведення розвідки підводними човнами в зануреному положенні. В той же час її застосування, видно, буде обмежено конфліктами низької інтенсивності, оскільки в ході повномасштабних бойових дій сучасних флотів беспілотники зроблять підводні човни дуже вразливими.

Зараз ви читаєте новину «Німці почали розробку беспілотника для підводних човнів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода