Ціна американської нафти WTI уперше в історії стала від'ємною. Нафтові сховища переповнені.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Володимир Дубровський.
"Сировину ніде зберігати. Зменшилося споживання нафти, адже економіка великих країн сповільнилася через коронавірус. А видобуток продовжується. Щоб його зупинити, треба консервувати свердловини. Це складно", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна автогазу обвалилася: скільки коштує пальне на АЗС
За його словами, нафта стабільно дешевшає.
"Не лише тому, що пандемія і Росія посварилася з країнами-експортерами клубу ОПЕК. Часи дорогої нафти минули. За 20-30 років вона буде нікому не потрібна. Багато держав через глобальне потепління скорочують споживання. Є технології зберігання енергії, альтернативні методи видобутку. Але за низької ціни на нафту альтернативні джерела стають неконкурентоздатні. Їх розвиток може призупинитися. Протистояння між альтернативними і традиційними джерелами енергії триватиме в наступні десятиліття. Не так між країнами, як між компаніями. У США потужні нафтовидобувні корпорації діють паралельно з тими, що розробляють альтернативні джерела. Лише РФ, країни Перської затоки, Венесуела й Еквадор живуть суто з нафти", - додає економіст.
Повне інтерв'ю з Володимиром Дубровським читайте у журналі "Країна" від 30 квітня.
З березня нафта постійно падає у ціні. Спершу це сталось через відсутність домовленостей Росії та країн ОПЕК. Не узгодили зменшення видобутку. Потім ще одним фактором став коронавірус та зменшення попиту.
Коментарі