Під час боїв за Маріуполь українські військові допомагали місцевому населенню, яке не змогло евакуюватися, продовольством.
Про це розповів боєць полку "Азов" Олег із позивним "Галерея" в інтерв'ю "Радіо Свобода". Під час оборони Маріуполя він отримав важке поранення та був евакуйований з Азовсталі.
За словами військового, під час тривалої облоги маріупольцям вже не було де брати їжу.
"Нам тоді ще привозили їжу хоч якусь. Ми собі залишили по тарілці, а все інше віддали цивільним, всі наші сухпаї, шоколадки... Якби ми їм не допомагали, тоді я не розумію, з якої причини я ношу цю форму", - розповів Олег.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Танці на кістках". Росіяни перетворять територію Азовсталі на місце відпочинку
Український захисник зазначив, що на Азовсталі всі військові розуміли ситуацію і змирилися з тим, що буде, адже концентрація сил ворога в рази перевищувала їхні. Попри це кожен військовий виконував свою роботу і знав, що якби не вони, то вороги були б вже у Києві.
Чоловік був тяжко поранений, потрапивши в засідку ворога, втратив побратима. Цивільні довезли його до позицій українських військових, чим врятували йому життя.
31 березня пораненого бійця евакуювали з Маріуполя гелікоптером. За словами "Галереї", він не хотів залишати бойових побратимів у Маріуполі.
Попри зламаний таз, множинні поранення та незавершену реабілітацію, 3 червня воїн повернувся в стрій.
2439 захисників Азовсталі майже місяць перебувають у російському полоні. 20 травня командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко заявив, що вище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров'я військовослужбовців гарнізону та припинення оборони Маріуполя. Де саме утримують українських воїнів і в яких умовах, зараз невідомо.
Російські окупанти передали перші тіла українських захисників, які загинули на Азовсталі. Обмін відбувся 4 червня на лінії фронту в Запорізькій області у форматі 160 на 160.
Щонайменше 52 із цих тіл вважаються рештками бійців полку "Азов". Тіла бійців вже привезли до госпіталю в Києві. Там проводять аналіз ДНК для ідентифікації, повідомив екскомандир "Азова" Максим Жорін.
15 червня до Києва привезли тіла ще 64 загиблих українських захисників з Азовсталі.
Коментарі