У Центральноафриканській республіці (ЦАР) - найвища смертність у порівнянні з іншими країнами Африки і, можливо, всього світу.
Згідно з дослідженням Центру прав людини Університету Берклі в США, щомісяця "чиста" смертність (без урахування міграції) в ЦАР становить 5 на 1000 осіб населення, тоді як у середньому по Африці цей показник дорівнює 1,3 на 1000, а в США - 0,7 на 1000.
За прогнозами вчених, вже цього року через хвороби і насильство ця країна втратить близько 6 відсотків свого населення.
У той же час, за даними ООН, перевищення народжуваності над смертністю в ЦАР становить 18 осіб на 1000 населення (народжуваність - 35, смертність -17 на 1000). Щоправда, при цьому дитяча смертність (у віці до двох місяців) тут перевищує показник у 110 на 1000 новонароджених.
Середня тривалість життя в ЦАР становить всього 44 роки.
ЦАР, яка межує з Суданом, Чадом, Конго і Камеруном, є однією з найбільш малонаселених країн Африки - тут живе менше 4 мільйонів осіб.
З них більше одного мільйона мешкають у столиці, місті Бангі. Решта три мільйони розкидані по країні. При цьому Бангі і Мобае - чи не єдині електрифіковані міста в ЦАР.
З моменту здобуття незалежності в 1960 році у колишній французькій колонії постійно стаються державні перевороти. Тільки з 1996 року тут сталося 11 переворотів і заколотів, а в 2002-2003 роках країна пережила громадянську війну.
Водночас, як з'ясували вчені, основною причиною підвищеної смертності в регіоні є зовсім не насильство. Велика частина смертей стається через зубожіння населення і брак медичних установ та ліків. Люди помирають від діабету та інших цілком виліковних хвороб, просто тому що медикаменти для них недоступні або дорогі.
Самі ж мешканці ЦАР вірять у зміни. Майже всі опитані під час дослідження твердо мають намір взяти участь у президентських виборах, які заплановані на січень 2011 року. Кандидатів поки що двоє - чинний президент Франсуа Бозізе і його попередник Анж-Фелікс Патассе, який був лідером ЦАР з 1993 по 2003 роки.
Нагадаємо, тривалість життя українців збільшилася на 1,3 року вперше за 100 років. За період з 2007 року по 1 січня 2009-го медики спостерігали збільшення тривалості життя українців на 1,3 року.
За матеріалами Inright.ru, Gazeta.ua
Коментарі
1