Середа, 22 травня 2019 12:04

Найбільше в ЄС - українські проекти отримали близько 2 млн євро

Найбільше в ЄС - українські проекти отримали близько 2 млн євро
Українські проекти отримали найбільше грантів від Європи для малого та середнього бізнесу. Фото: europa.eu

Українські проекти отримали найбільше грантів від Європи для малого та середнього бізнесу.

Близько 2 млн євро здобула Україна для реалізації бізнес-стартапів. Матеріальну підтримку надали у рамках програми ЄС "Горизонт 2020".

Наразі це найбільша сума серед країн Східного партнерства, асоційованих до програми. Загалом же українські учасники вже отримали більш як 22 млн євро на свої проекти від "Горизонту 2020", відколи бере участь у програмі.

"Участь у "Горизонті" дає змогу нашим дослідникам отримати додаткові кошти під їхні ідеї. Однак я не розглядала б членство у програмі лише з позиції фінансових переваг. По-перше, вчені мають більше можливостей для співпраці із закордонними колегами – перейняти їхній досвід і заявити про себе на міжнародному просторі. По-друге, вони отримують досвід участі в програмі, авторитет якої визнає увесь світ.

Відколи ми беремо участь у програмі, ми генеруємо ідеї, які цікаві не лише на внутрішньому ринку, а й в масштабах всієї Європи та світу", – розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Україна є асоційованим членом "Горизонту 2020" вже 4 роки. Наші розробники мають змогу брати участь у Small and Medium-sized Enterprises Instrument – конкурсі для малого та середнього бізнесу. Перша фаза заходу передбачає отримання заявниками до 50 тис. євро для розвитку бізнес-плану. У другій фазі – розробники можуть претендувати на отримання понад 1 млн євро для реалізації плану і комерціалізації розробки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неймовірне видовище: показали, як у космосі день переходить у ніч

Наразі учасниками першої фази SME Instrument є 10 українських організацій, а другої - 2.

Перший український проект, який отримав 1,2 млн євро у другій фазі, належить компанії Polyteda Cloud. Він пропонує інструменти для перевірки мікросхем перед їхнім запуском у масштабне виробництво. Цей механізм може допомогти виробникам уникати збитків і затримок у виведенні продукції на ринки.

SolarGaps – наш проект, що стосується енергетичної галузі. Він виграв 1 млн євро цьогоріч. Євгеній Ерік – засновник проекту – створив жалюзі із сонячних панелей, які підлаштовуються під кут падіння сонячного світла і виробляють електроенергію. Електрики, яку виробляє 1 кв. м таких жалюзі, вистачить для підзарядки 3 ноутбуків і 30 світлодіодних ламп. Виготовляють SolarGaps у Києві біля мікрорайону Бортничі. Таке рішення орієнтоване на власників квартир, які не мають можливості використовувати великі площі під інсталяцію сонячних батарей.

Україна планує стати асоційованим учасником нової програми ЄС Horizon Europe, яка стартує 2021-го, повідомив pedpresa.ua.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла, що станом на початок 2019-го 189 українських організацій беруть участь у 139 проектах програми "Горизонт 2020".

5 колективів українських науковців отримали премії Кабінету міністрів за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Кожен отримає по 200 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Найбільше в ЄС - українські проекти отримали близько 2 млн євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 50255
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода