На території села Шепель Луцького району археологи знайшли корчму XVI-XVII століть. На Волині така знахідка трапилася вперше. До цього подібні корчми знаходили лише в Запорізькій та Дніпропетровській областях.
"Перша згадка про городище Київської Русі датується 1097 роком. Городище фіксується як домонгольське, тобто це значить, що воно було зруйноване під час навали монголо-татар у 1240-1242 роках," – розповів науковий співробітник ДП "Волинські старожитності", начальник експедиції у Шепелі Віктор Баюк.
Досліджена частина споруди має розміри 8 на 5 метрів. Для тих часів це просто величезна будівля. Вона мала кілька зон: для приготування їжі, де була піч. Був також зал, де стояла піч з кахлями: кахлі на той час – це дороге задоволення. У третій частині були столи та "барна" стійка. Тут виявили багато стовбових ям, власне за якими і визначили, що це зал, де споживали їжу.
У ті часи біля корчми стояв середньовічний замок із купою шляхтичів. Це пояснює, чому корчма діяла саме тут, адже багаті жителі замку часто могли собі дозволити перехилити в ній чарку.
Раніше на околицях Шепеля археологам уже траплялися різноманітні сувеніри. Зокрема, вони знаходили тут неолітичні споруди, готські споруди, а також яму зубрицької культури ранніх слов'ян.
Фото: Волинські новини, ДП "Волинські старожитності"
Коментарі