Київські волонтери піклуватимуться про дітей Ірпеня, Бучі, Харкова, Миколаєва - в Болехові на Івано-Франківщині. На території інклюзивного центру, а це 2,8 га, згідно з будівельною документацією, будуть розташовані житлові та лікувально-відновлювані приміщення, дендро-парк, контактний зоопарк, басейн, інклюзивні фізмайданчики, теплиці зі свіжими овочами.
Фундаторами проєкту виступили працівники найбільших фінансових компаній України: "Магнат", "Октава Фінанс", "Абсолют Фінанс". Задіяні платформи БФ "Кіготь" та ТОВ "Дріада +".
Проєкт передбачає сталий розвиток на базі IT технологій, модернізованих приміщень, із залученням досвіду кращих фахівців Європи з лікування психотравм.
"З перших днів російського вторгнення 2022 року жінки-волонтери рятували дітей із передмість Києва. Потім - з Миколаєва та Харківської області. Скалічених, спливаючих сльозами і кров'ю, ми прилаштовували їх у безпеці, супроводжували у Ворохту, в допоміжний центр на території готелю. Мали справу з дітьми, які, рятуючи своє життя, пройшли пішки 17 кілометрів залізничними коліями до вокзалу, де й знайшли волонтерів. З дітьми, у котрих на очах було розстріляно батьків. З дітьми, батьки яких у полоні. Ми, власне, поповнювали цими малюками свої сім'ї. На сьогодні таких дітей у нас 78. Настав час створити унікальний лікувально-виховний заклад", - розповіла ініціаторка проєкту Оксана Бродовська, інвесторка і волонтерка БФ "Кіготь".
Чому для створення обрали Івано-Франківську область? Умови і ландшафт Болехівщини сприяють швидкому одужанню й відновленню. Тут майже не буває повітряних тривог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ змінює імена депортованих українських дітей, щоб приховати геноцид
Містечко в тихій, екологічній зоні, де є дві школи, лікарні. Болехівська громада отримує свої плюси від реалізації проєкту: нові зв'язки і можливості, учнів, робочі місця, дохід до бюджету. А вихованці - батьківську опіку.
Болехівська міська рада має надати відповідну ділянку в оренду вже наступного тижня - 20 листопада 2024 року. Ділянка вже здавалася громадою в оренду іншим користувачам, приміщення на ділянці для дітей вже викуплені волонтерами. Тепер ця територія зможе слугувати дітям і стати символом безпрецедентної підтримки, взаємодії, консолідації українського суспільства, яка триває з 24 лютого 2022 року.
"Ми працюємо з завтрашнім повоєнним станом усієї країни. Коли ми повертаємо щастя в життя дітей, виконуємо головну місію, не менш важливу, ніж прийняття мудрих військових рішень", - зазначила заслужений педагог України Оксана Бродовська.
Важливість історичного моменту чудово розуміють і в Болехівській міській раді, яка незабаром збереться для детального затвердження благодійного проєкту.
"Ідея дуже добра. У нас є ще декілька локацій, які можна запропонувати для реалізації волонтерських проєктів. Двадцятого числа будемо приймати рішення. Попередив юристів, хай пропишуть усі моменти. Ми багато приймали людей. У нас з початку війни було 2000 внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні близько 400, з якими контактуємо. Серед них є старости, і в комунальному закладі працюють кілька чоловік. Мусимо робити такі речі, бо інакше не буде", - прокоментував міський голова Іван Яцинин.
Благодійний гуманітарний проєкт підтримували, нагороджували і відзначали протягом 2022-2024 рр. державні діячі України і бойові командири ЗСУ:
1. Голова Верховної Ради України - Стефанчук Руслан Олексійович.
2. Командир Першої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України - підполковник Задорожний Антон Олегович.
3. Командир військової частини А1314 - бригадний генерал Тарнавський Олександр Георгійович.
4. Командир військової частини А1376 - полковник Шевчук Руслан Миколайович.
5. Добровольче формування Дмитрівської територіальної громади Київської області "Скіф" - командир Іванов Олександр Васильович.
6. Благодійний Фонд "Опіка Майбутнього" - директор фонду Баховський Андрій Іванович, за співпрацю та допомогу дітям-сиротам.
Коментарі