В "українському Афоні", як здавна називають Манявський монастир у Прикарпатті, замироточила ікона Божої Матері.
Ченці схвильовані, бо востаннє спостерігали за таким дивом рівно чотири роки тому, перед жахливим паводком, який затопив цілу Західну Україну.
Що тепер означає це мироточення, і гадки не мають. Але переконані – Богородиця про щось попереджає людей.
Богородиця наче плаче, бо миро вже більше тижня виходить із її правого ока. "Цівка", кажуть ченці, довшає з кожним днем. Що це диво, а не справа рук людських, навіть не сумніваються.
"Вологи немає, є холод, мороз, все замерзло, а вона мироточить", - розказує митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф.
Чудотворна ікона "Ігуменя монастиря Манявського" - одна з головних тутешніх святинь, це копія з оригіналу, який зник, коли монастир закрили.
Оригінал був написаний у сімнадцятому столітті після того, як у розпал епідемії чуми настоятелю монастиря явилася Мати Божа і наказала покаятися.
Після палких молитов ченців пошесть відступила. А копія ікони вперше замироточила 2008 року, за півроку до страшного паводку. Тож нині ченці мимоволі проводять паралелі з тогочасними подіями.
"Сьогодні ми можемо припустити – вона нас застерігала: "Бережіться, бо наближається лихоліття!" Ми молилися, але не знали, яке лихоліття", - розказує митрополит Іоасаф.
Хоча ченці й гадки не мають, про що попереджає Мати Божа, але відколи побачили, що ікона мироточить, щодня пообіді вони моляться до Матері Божої, аби вона захистила людей від усього лихого.
Варто відзначити, що "плаче" ікона небезпідставно. Міністерство надзвичайних ситуацій прогнозує масштабну весняну повінь. Небезпечний розвиток водопілля очікується на річках басейну Західного Бугу (в Сокальському районі Львівщини, у Червонограді), на українській частині річки Дунай, а також на Дніпрі.
Коментарі
1