У Миргороді, що на Полтавщині, почали реалізацію проекту по будівництву котельні, котра працюватиме на соломі. На пілотний проект виділено 2 млн. доларів. Інвестором виступило Американське агентство з міжнародного розвитку USAID "Місцеві альтернативні енергетичні рішення в м. Миргород".
"Ці кошти були можливі при умові, що й територіальні громади вкладуть відповідну частку у цей проект. Із обласного бюджету виділяють 2 мільйони, щоправда у гривнях. 200 тис. гривень ми виділили із міського бюджету. Решта, це кошти інвестора", – пояснює міський голова Миргорода Сергій Соломаха.
Котельню планують побудувати в районі військового містечка. Опалюватиме 10 % всього житлового фонду та соціальних об'єктів курортного міста.
Обладнання використають чеської інженерної компанії BFS, виробника БІО-ТЕЦ.
Влітку на Полтавщині побував співвласник цієї компанії Зденек Фунда.
Чехи вважають, що солома – це найенергостійкіший продукт розвитку альтернативного палива. Солома є у достатній кількості і часто-густо просто спалюється на полях. Вже є попередні домовленості із агрофірмами про поставки соломи для потреб біокотельні. Основна вимога компанії, котра монтуватиме обладнання – солома повинна бути тюкована. Та із цим, як зазначив Сергій Соломаха, проблем немає. У сучасних технологіях при збиранні врожаїв солому тюкують.
Коментарі
25