На платформі "є-Допомога" можна попросити гроші на продукти та ліки.
Це можуть зробити вимушені переселенці та пенсіонери. Про розповів заступник міністра соціальної політики Костянтин Кошеленко, повідомляє "Суспільне".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні створили базу даних ДНК: кого туди вноситимуть
Платформа працює у кількох напрямках:
- інформація про підтримку від держави під час війни
- інформація про міжнародну допомогу (можна подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій: Червоний Хрест, ООН, ЮНІСЕФ)
- отримання та надання волонтерської допомоги
Кошеленко наголосив, що платформа працює не лише в онлайн режимі. Кожен волонтер може знайти собі людину, яку хоче підтримати – може особисто приїхати та привезти їй підтримку, або зробити це онлайн.
У програмі беруть участь українські супермаркети – Сільпо, Фоззі, Траш, а також волонтери із 25 країн, які кидають на рахунки грошідля купівлі продуктів та ліків.
У населених пунктах, де цих супермаркетів немає, волонтери можуть лише знаходити заявки людей із потребами та виконувати їх особисто.
"На платформі є можливість зареєструвати адресу та вказати свій соціальний статус. Якщо людина з інвалідністю, із багатодітної чи малозабезпеченої сім'ї, волонтери звертають увагу на такі заявки насамперед", - наголосив заступник міністра.
Кошеленко додав, що зараз на платформі понад 15 тисяч активних заявок. Понад 2,5 тисяч сімей вже отримали таку підтримку.
Верховна Рада збільшила видатки у державному бюджеті на 80,9 млрд грн. Кошти підуть на: соціальну допомогу – +5,7 млрд; субсидії на ЖКГ – +3,3 млрд; виплати внутрішньо переміщеним особам – +32,3 млрд; пенсії – +32,3 млрд; програма підтримки фермерів та с/г виробників – +1,5 млрд.
Коментарі