Сьогодні, 19 квітня, о 14.00 біля метро "Лук"янівська" управління благоустрою Києва почало демонтаж кіосків.
За годину сюди стягнули пожежних, міліціонерів з патрульно-постової служби та ДАЇ. Першими почали демонтувати довгий ряд маленьких торгівельних магазинчиків на зупинці тролейбусів N 18 і N 6.
Двоє чоловіків у камуфляжній формі поставили драбину та залізли на дах. Поруч припаркувалась вантажівка із краном. Поспіхом у коробки збирає журнали та книжки продавець Катерина Панькевич, 44 роки.
"Мене завалять зараз, а я не встигну! Чекайте, не чіпляйте дах!" - кричить Катерина Василівна.
Чоловіки відкручують рекламу на задній стороні кіосків. Інші на даху піднімають металеві листи, аби зачепити за каркаси крючок крану.
Катерина Панькевич каже, що власник точки Володимир Томашкевич ветеран Афганістану.
"Двічі поранений був. Контужений. Це наш єдиний прибуток, аби вижити. Торгуємо тут 15 років. Де тут мільйони заробляємо? Ми і Юлі писали, і Черновецькому."
Навколо збирається натовп: продавці інших кіосків та перехожі. Всі дивляться за демонтажем.
Зачіпляють краном магазин із написом "Взуття". З іншого боку вулиці під"їжджає ще один кран, готують до демонтажу кіоск, що торгує меблями. Там заїло двері – продавець не може вийти. Йому допомогли дві жінки, своїми ключами покрутили в замку – двері відчинились.
Інші власники кіосків бігають за чиновниками, які керують робочими, показують документи.
"Ми маємо всі дозвільні документи з району. А це – представники міського благоустрою. Їм наші документи не підходять. В нас із дружиною тут два кіоски. На них утримуємо двох дітей. Вчимо їх у вузі". Я голосував за Януковича. В мене і запис на телефоні про це є. Це що, все? У нас більше нічого немає. На що жити?", - поскаржився Геворг Караханян, 49 років.Кіоск із меблями повантажили на машину рівно за годину. Обмотали його тросами та повезли на штрафмайданчик. За півгодини за ним поїхав кіоск із взуттям.
Власники кіосків впевнені: причина не в незаконному встановленні, а в розподілі влади в місті.
"За два дні побачите – знову будуть стояти кіоски. Тільки вже інші. В місті вже так і говорять, що це магазинчики – Баса, а то – Довгого, інші – Черновецького, - шепоче чоловік.
Назватися відмовився.
фото: Андрій Шматов, Gazeta.ua
Коментарі
4