Учені дослідили, що розмір мозку мешканців північних регіонів більший, ніж мешканців південних.
Проте, це не означає, що люди з півночі, розумніші, ніж люди з півдня - просто, вони еволюціонували, щоб впоратися з більш довгими зимами та сірим небом в несприятливому північному кліматі.
Дослідження населення обох півкуль показало, що люди з країн, які проживають далі від екватора, мають більше сірої речовини в мозку і великий розріз очей, ніж ті, які живуть ближче до екватора.
Такі зміни відбуваються з тієї причини, що в умовах низької освітленості та короткого світлового дня взимку й восени очі та мозок повинні працювати інтенсивніше, аби краще "обробити" зображення з навколишнього світу.
Дослідники говорять, що результати можуть навіть теоретично відрізнятись для представників населення однієї країни, які мешкають в різних регіонах. Наприклад, люди на півночі Великобританії, можливо, мають більший розмір мозку, ніж мешканці на півдні.
Представники північних народів еволюціонували, щоб впоратись з хмарністю та надмірною вологою ще близько 40 тис. років тому.
Маючи більш широкий розріз очей, людина може сприймати більше світла за недостатньої яскравості навколишнього середовища, а більший розмір сітківки дозволяє розрізняти більше деталей та сприймати зображення з більшою роздільною здатністю.
Коментарі