9 серпня віряни вшановують святого Пантелеймона.
Він є покровителем лікарів і воїнів.
Святому Пателеймону можна прочитати молитву за воїнів для благополуччя і захисту військових.
Хто такий був Святий Пантелеймон
Відомо, що мученик жив в III столітті в Никодимії і постраждав за часів гоніння на християн.
Пантелеймон народився в язичницько-християнськійькій родині. Мати його була віруючою і вчила сина Божим законам. Після її смерті вихованням дитини займався батько, який віддав Пантелеймона на навчання до лікаря. Хлопчик настільки майстерно опанував навички лікування, що про цілителя швидко дізналося все місто. Він відрізнявся співчуттям до людей, часто допомагав нужденним і незабаром хрестився. Почав зцілювати людей молитвою.
Через популярність Пантелеймона йому стали заздрити "колеги" і донесли на молодого лікаря царю. Імператор Максиміан був язичником і відчайдушно боровся з християнством. Наказав схопити Пантелеймона і змушував його відректися від Христа. Він відмовився. За це його жорстоко мучили, а потім стратили.
Що просять у святого Пантелеймона
Православні віруючі можуть помолитися Пантелеймону про допомогу в справах, про міцне здоров'я і про зцілення недуг.
Заборони дня
Не можна працювати в полі.
Відмовляти в допомозі нужденним
Лихословити і пліткувати, лінуватися.
Випікати хліб.
Перевозити або заготовлювати сіно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яблучний Спас: коли святкуємо, народні традиції, прикмети та заборони цього дня
Наші предки вірили, що у будь-якого, хто не послухається заборон дня, може згоріти будинок або виникнути страшна хвороба.
День 9 серпня часто був дощовим і грозовим. Люди не працювали в полі. Боялись блискавки. Вважалося, що у того, хто буде працювати сьогодні, гроза спалить хліб. Знахарі в цей день збирали цілющі трави і засушували на зиму.
Традиції
На початку серпня на городах дозріває капуста, а 9 серпня вона вважається особливо смачною і корисною. В цей день обов'язково готували страви з капустою. Наприклад, пиріжки і борщ. На столі в цю дату стояла квашена капуста. Жменю капусти потрібно з'їсти для міцного здоров'я, а дитині - для легкого навчання.
Прикмети
Якщо у капусти нижні листки великі і широкі, то осінь буде холодною, а якщо вони маленькі, то восени буде тепло.
Горобці купаються в калюжах і водоймах - до дощової погоди.
Якщо мурахи побудували високі мурашники, то зима буде ранньою і морозною.
Багато ягід на горобині - до дощової осені.
Коники високо стрибають-до сухої і ясної погоди.
З 1 вересня в Україні більшість релігійних свят отримають нові дати. Набуде чинності календарна реформа ПЦУ. Різдво, Хрещення, Покрова Богородиці та ряд інших важливих церковних дат віряни відзначатимуть раніше.
Преображення Господнє, який у народі називають Яблучний Спас, тепер будуть відзначати 6 серпня. До цього часу святкували 19 серпня. Цього року це буде востаннє.
Коментарі