"Рішення про припинення мовлення румунською мовою було зумовлене дуже обмеженими фінансовими рамками, в межах яких оперує Всесвітня служба Бі-Бі-Сі", - відзначив директор Всесвітньої служби Найджел Чепмен, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Рішення про закриття служби було схвалене Радою опікунів Бі-Бі-Сі і міністром закордонних справ Британії Девідом Мілібандом.
Про цьому приймалися до уваги наступні чинники: наскільки аудиторія потребує продовження цього мовлення, як змінився загальний ландшафт засобів масової інформації Румунії, а також тривале зниження впливу цієї служби Бі-Бі-Сі.
Рішення про бюджет Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі дозволило збільшити ресурси для нових проектів, таких як розширення телевізійне мовлення на Арабську службу Бі-Бі-Сі і службу Бі-Бі-Сі на мові фарсі.
На FM-частотах Румунської служби в обох країнах як і раніше можна буде слухати передачі Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі англійською мовою, а в Кишиневі - також російською (за угодою про ретрансляцію з радіостанцією "Срібний дощ" на 107,9 мгц) і українською.
Зі вступом Румунії до Євросоюзу Румунська служба Бі-Бі-Сі залишилася єдиною з частиною Всесвітньої служби, чия основна аудиторія перебувала в межах ЄС.
Проте це рішення також поставило організацію перед необхідністю жорсткої економії: для того, щоб покрити витрати існуючих служб, що ростуть, показник річної економії повинен складати 3%.
В результаті закриття служби, яке зачепить 46 співробітників (30 в Бухаресті, чотири в Кишиневі і 12 в Лондоні), буде досягнута щорічна економія в 1,3 мільйона фунтів стерлінгів.
"Ми зробимо все, що в наших силах, для того, щоб їм була забезпечена справедлива фінансова компенсація - як у Великобританії, так і за її межами. Ми підтримаємо їхні спроби знайти іншу роботу", - пообіцяв Чепмен. Мовлення Бі-Бі-Сі на коротких хвилях в Румунії і Молдавії не користується популярністю в цих країнах і нерентабельне, мовиться в прес-релізі. Одночасно в цих країнах відбулася консолідація медіаринку, що ускладнило пошук партнерів для ретрансляції в діапазоні FM.
"Як і інші мовні служби, що ведуть мовлення на Європу, Румунська служба Бі-Бі-Сі історично походить з часів Другої світової війни. Вона чесно служила своїм слухачам в роки холодної війни і аж до сьогоднішнього дня", - заявив Найджел Чепмен.
За його словами, мовлення Усесвітньої служби Бі-Бі-Сі на всіх інших мовах до квітня 2011 року залишиться незмінним.
Постійне мовлення Румунської служби Бі-Бі-Сі почалося 15 вересня 1939 року. З 1989 року діяли бюро Румунської служби в Бухаресті і Кишиневі.
Відзначимо, що буквально днями за низьку популярність і погану якість в США закрили телеканал арабською мовою, повідомляє NEWSru.ua.
Коментарі