Процес в Басманному суді, що прославився безпрецедентним переслідуванням Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва, сталінський онук Євгеній Джугашвілі програв: тепер, через півстоліття після смерті Сталіна, газетам дозволено писати про масові вбивства, здійснені за наказом Сталіна, пише в Die Welt Манфред Квірінг.
Проте, йдеться далі в статті, "перша ластівка весни не робить", інакодумцем в Росії існувати як і раніше складно. Приклад тому - реакція на статтю журналіста і радянського дисидента Олександра Подрабінека, який відмовив ветеранам ГУЛАГу і НКВС в праві іменуватися "ветеранами", після чого піддався цькуванню з боку прокремлівського молодіжного руху "Наші".
У Архангельську спецслужби переслідують історика Михайла Супруна, який працює над книгою про репресії щодо німецьких військовополонених. Автор статті згадує також про справу Юрія Самодурова і Андрія Єрофеєва, які, організувавши виставку під назвою "Заборонене мистецтво", нібито образили віруючих.
Відомий письменник Віктор Єрофеєв не бачить нічого дивного в такому ставленні до представників мислячої інтелігенції. "У Росії, - говорить він, - піднімається хвиля небезпечного брутального націоналізму". Влада вибрала шлях автономної самодостатньої цивілізації, і неважливо, як вона називається, "православна або суверенна". Після того, як в Росії практично не залишилося ніякої опозиції, в якості незалежної сили виступає одна лише культура, обрана тепер ворогом, переконаний Ерофєєв.
Коментарі