4 листопада буде Михайлівська субота. Це день, коли поминають померлих близьких.
У цьому році дата змінилася, відколи ПЦУ перейшла на новий церковний календар з 1 вересня і дати свят зсунулися на 13 днів раніше.
Михайлівська субота передує святу Собор Архістратига Михаїла, яке святкують 8 листопада, а раніше відзначали 21 листопада. В народі - Михайлів день.
Gazeta.ua розповість, чим важливо зайнятись у такий день.
Що можна робити у поминальну суботу
Згадувати померлих починають напередодні поминального дня - у п'ятницю ввечері в храмах відбувається спеціальна панахида, що називається "парастас". У саму суботу відбувається спочатку заупокійна Божественна літургія, а потім - загальна панахида.
Вважається, що молитися потрібно не тільки за близьких, а й за всіх померлих, особливо, якщо за них нікому помолитися. Якщо з якоїсь причини немає можливості відвідати службу в храмі, то можна помолитися й удома - прочитати будь-яку молитву про покійних. Але важливо, щоб молитва була щирою. Вважається, що саме з її допомогою душі померлих можуть знайти спокій, а їхні гріхи будуть прощені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Собор Архістратига Михаїла: нова дата свята і чому в цей день важливо зробити три речі
Після церкви заведено йти на кладовища - можна зробити прибирання на могилках. Якщо обставини не дають змоги відвідати кладовище в батьківський день, то це можна зробити напередодні або після. Доброю справою буде привести до ладу занедбані поховання, за якими не доглядають.
У церкві є дні, коли поминають покійних. Їх називають батьківськими суботами. У храмах проводять особливі служби, а віруючі відвідують кладовища.
30 вересня буде Покровська субота. Наступна - Дмитрівська батьківська субота вшановуватиметься 21 жовтня. Кузьмина субота – 28 жовтня. Михайлівська субота – 4 листопада. Остання у цьому році батьківська субота буде перед Різдвяним постом – 11 листопада.
Коментарі