Одночасно лікуватися від важких ускладнень Covid-19 у відділенях інтенсивної терапії в Україні можуть максимум 3,5 тис. хворих. Це межа для медичної системи країни, за якої допомога може надаватися якісно.
Про це ввечері 13 квітня в ефірі ток-шоу "Свобода слова" сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
На питання ведучого про те, яку максимальну кількість хворих на Covid-19 на добу може витримати система охорони здоров'я України, головний державний санітарний лікар повідомив, що зараз у МОЗ орієнтуються не на кількість випадків захворювання, а на інфікованих людей з тяжким перебігом хвороби, які потребуватимуть реанімаційних заходів.
"Наша межа, на яку ми розраховували і якої ми притримуємося - не більше 3,5 тис. одночасного перебування хворих у відділеннях інтенсивної терапії. Це дасть нам змогу і пройти коронавірусну хворобу, і водночас лікувати людей від інфарктів, інсультів та інших ургентних станів", - сказав Ляшко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросла захворюваність Covid-19 серед медиків
Він назвав такий прогноз оптимістичним. Прогнозувати можливі сценарії розвитку перебігу спалаху коронавірусної хвороби заступник міністра охорони здоров'я відмовився. Мотивував тим, що про песимістичний сценарій говорити не хочеться, а про оптимістичний - зарано. Це може занадто обнадіяти громадян та створити хибне відчуття безпеки. Яке завершиться передчасним виходом із самоізоляції та, зрештою, великим спалахом хвороби.
Кількість інфікованих Covid-19 у світі з грудня минулого року перевищила 2 млн осіб. Дані обрахував американський Університет Джонса Гопкінса. Число тих, хто заразився у світі, досягло 2 млн 19 тис. 320 осіб. Жертвами коронавірусу стали 119 тис. 483 людини.
Коментарі