Вибори показали успіх регіональних проєктів. Але навряд скоро стануть загальнонаціональними.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав публіцист Віталій Портников.
"Важливіше, що робитимуть виборці цих партій під час майбутніх парламентських і президентських голосувань. У Вінниці, наприклад, тріумфатором є "Українська стратегія" Володимира Гройсмана. Її прихильник точно не голосуватиме за партії Зеленського чи Медведчука. Обере "Європейську солідарність" чи іншу політичну силу з патріотичного спектра. У Львові одна з лідерів - "Самопоміч" Садового. Її електорат так само голосуватиме за націонал-демократичні сили. У Харкові переміг "Блок Кернеса". Його виборець підтримає ОПЗЖ чи "Опозиційний блок". У Дніпрі першість здобула партія міського голови Бориса Філатова "Пропозиція". За кого голосуватиме її шанувальник? Він не має конкретного забарвлення. Треба робити все, щоб перетягнути цей електорат у патріотичний табір", - наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто може стати новим популістичним ідолом замість Зеленського
За його словами, після виборів стало ясно, за яких виборців треба боротися.
"Україна зараз розмальована, як США перед виборами президента. Там є демократичні та республіканські штати. А також ті, що не визначилися. Президентом стане той, хто переможе в регіонах, де люди ще вагаються. Націонал-демократичні сили можуть не боротися за Львівську чи Тернопільську області. Слід навернути на свій бік Дніпро та Дніпропетровську. Патріоти не здобудуть великого результату в Харкові. Як і ОПЗЖ у Тернополі. Варто посилювати позиції на півночі та Подніпров'ї", - додає публіцист.
Повне інтерв'ю з Віталієм Портниковим читайте у журналі "Країна" від 5 листопада.
25 жовтня в Україні відбулись місцеві вибори. Вони вперше пройшли в умовах нового адміністративно-територіального устрою та законодавства.
Коментарі