понеділок, 06 серпня 2012 13:44

Мертвого повстанця на "Бандерштаті" тягли прив'язаного за руки до машини
27

Історична реконструкція на фестивалі "Бандерштат" відбулася вже не вперше
Фото: Фото: Павло Паламарчук
Відтворювали бійку радянських вояків з вояками УПА
Глядачі були у захваті

Під час фестивалю "Бандерштат" у Луцьку в неділю, 5 серпня відбулася військова реконструкція. Її провело товариство пошуку жертв війни "Пам'ять". За сценарієм війська УПА зійшлися із солдатами НКВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветерана УПА прокуратура допитала на вимогу Польщі

На невеликій поляні зробили картонний будинок. У ньому за сценарієм мешкала українська сім'я, яка переховувала пораненого повстанця. Але під час обшуку НКВС упівця було виявлено. Його витягли на двір та побили. Але він встиг підірвати гранату вбивши себе та одного солдата. Тіло воїна УПА, прив'язавши руки мотузками до машини, потягнули з галявини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УПА не боялася створювати нове - історик

"Я добре пам'ятаю, що діялося в ті страшні часи, - розповів один із ветеранів УПА. - Коли вбивали якого нашого, то тягнули через все місто чи село отак прив'язаним. І ніхто не мав права з людей ні сльози проронити. Бо тоді зразу казали, що той, хто плаче, - пов'язаний з УПА. Розстрілювали або висилали в Сибір. Найтяжче матерям було, коли їх дітей отак біля них тягнули вбитих."

Після цього НКВСисти підпалили хату та розстріляли господаря. Зразу із лісу з'явилися українські повстанці. Після десятихвилинної перестрілки та вибухів вони здобули перемогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Українського дому розкажуть про УПА

На фестиваль ми з чоловіком потрапили випадково, - розповіла Ольга Корчова. - Ми самі із Запоріжжя. В нас такого ніколи не робили. Чоловік все на відео знімав. Будемо тепер показувати вдома сусідам і рідним. Тут спілкувалася з багатьма людьми. Я і до того не сперечалася із героїзмом УПА. Але тепер ще й буду всіх у Запоріжжі просвітлювати на цю тему."

Зараз ви читаєте новину «Мертвого повстанця на "Бандерштаті" тягли прив'язаного за руки до машини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

490

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

13.08.2012 12:08:30Святополк178.95.22.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Слава воістину героям України !!!Слава України!!!!

13.08.2012 12:07:30хрін178.137.72.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Польська операція НКВС — антипольська акція НКВС, що здійснювалася відповідно до наказу 00485 у 1937—1938 роках і була частиною політики Великого терору.Польська операція стала другою в серії національних операцій НКВС, що виправдовувалася страхом перед "п'ятою колонною". Підлягали арешту такі категорії людей:
члени Польської військової організації
полонені польсько-радянської війни, що залишились в СРСР
польські іммігранти
політичні біженці з Польщі (переважно члени комуністичної партії Польщі)
члени польської соціалістичної партії та інших некомуністичних польських партій
активісти польського національного руху

13.08.2012 12:08:10прод178.137.72.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Згідно з документами НКВС було замордовано 111 091 громадян СРСР польської національності, і ще 28 744 відправлено у концтабори ГУЛАГу. Ця цифра склала близько 10 % із загального числа офіційно засуджених в часи єжовщини. На думку історика Міхаїла Еллмана польська операція НКВС відповідає визначенню геноциду.[

13.08.2012 12:01:28Пар194.44.7.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

може ще мову обговоримо?

13.08.2012 11:59:22Пар194.44.7.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

а вто время как лохи спорят за упа, федорыч и компания внедряют ещё парочку бизнес схем, Браво!

13.08.2012 11:55:43славянин95.135.153.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

ты засратый патриот- из под кустов , как твой бандера и хуевич убивали мирный жителей и бабушек.

13.08.2012 12:03:27Святополк178.95.22.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ще розкажи як твої червоні підери під Крутами дітей нівечили виблядки!!!!

13.08.2012 12:00:07хрін178.137.72.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Харківська трагедія — спалення в'язниці НКВС разом з ув'язненими на вулиці Чернишевській в Харкові.

Подія сталася під час відступу з міста частин Червоної армії у 1941 році. У результаті було спалено 1 200 осіб. Серед загиблих був режисер Юхименко з дружиною та дітьми

13.08.2012 11:30:58патріот84.123.208.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Що ти, лярво знаєш про наших героїв?Те, що тобі твій дєдушка НКВДист наплів?А земля твоя не тут,в Сибірі твоя земля,вали туди ,дітя войни і не булькай тут про війну,знаток ти наш!

13.08.2012 11:22:20Лариса95.135.146.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Будьте Вы триста раз прокляты, проклятые бендеровцы. Что сами творили, все рассказывают наоборот. Казнили красных солдат, убивали наших матерей. Жили зажиточно. Рожали диточок. И сегодня это вылазит всем боком. Они все ненависники. Делите свою часть Украины и уходите к полякам, венграм, румынам и пр. а нам дайте дожить на собственной землею

13.08.2012 11:13:53Лариса95.135.146.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ми ще не вмерли. Діти війни. Ми знаємо, що робили УПА. Ш не брешіть. Гкрої, які знищувалм свій народ, народ України, а зараз хочуть бути героями. Блювати хочеться читаючи як все перевернули!!??

13.08.2012 12:09:38хххх176.36.100.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Бабусе лорочка, то тобі вже за 70 рочків? Чи ти таке й обнуте, що людей за дурнів маєш? Піши ієсчіо! Тільки намагайся більш переконливо. Бо таке не зарахують тобі твої працедавці

13.08.2012 12:01:43Святополк178.95.22.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Що ти там знаєш дурепа!!!Звідки ти можеш знати??Приїдь поспілкуйся з людьми які жили в той час !!!Хай вони тобі розкажуть!!!Може це ви собі там щось перевернули?Або в голові в тебе щось перевернулось!!Упа це воістино герої які віддали своє життя не за гітлера не за сталіна не зак омунізм!!!А за вільну,незалежну Україну!!!!!!

12.08.2012 20:53:58південний захід193.93.16.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

для ГОРА-чудо ти горохове,про яку законну владу говориш в західній Україні,в той час коли твої червоні фашисти не поділили щось із своїми братами коричневими фашистами?Ти шо з бодуна п"янюго?

12.08.2012 19:44:03гора178.94.26.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Любой человек,взявший в руки оружие и поднявший его против законной власти,является террористом,а с террористами разговор должен быть короткий.Бендеровцы -это бандиты,которые подлежали уничтожению,без суда и следствия.

13.08.2012 12:05:36Святополк178.95.22.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Дурак ти!!!!Перші терористи це якраз Кацапи!!!!І червоні тоже терористами були!!!

12.08.2012 21:30:20хайм91.195.157.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

бандеровець був і воював у себе вдома. насвоїй рідній землі. кацап приповз із кацапетії й почав навязувати свої закони- антинародні,нелюдські і аморальні.

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути