Сьогодні мер Черкас Сергій Одарич зробив собі щеплення. На подію запросив журналістів. Сподівається, що своїм прикладом переконає населення проходити вакцинацію.
О 10.00 до кабінету лікаря заходить Сергій Олегович. Лікар-терапевт Віктор Шатохін одразу застерігає, що можуть бути побічні ефекти.
" Як самопочуття?" — запитує Шатохін. "Ніби нормальне, — трохи схвильовано каже Одарич. Міряє температуру. Потім підписує згоду на щеплення.
Іде до маніпуляційної. Закочує рукав.
"Ми сьогодні планували бути з дружиною, але, на жаль, вона має симптоми застуди, тому вирішили перенести на наступний тиждень. Ми обов'язково проходимо вакцинацію. От, наприклад, минулого року, коли була страшна епідемія, сім'я не хворіла. До того ж, я після прийому ранкового душу обливаюсь холодною водою. Також родина їсть часник, цибулю, цитрусові." Сергій Одарич сподівається, що своїм прикладом покаже, що треба робити вакцинацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинація від грипу має бути безкоштовною
"У цьому є кілька переваг: суттєво знижується ризик захворювання, по-друге, навіть якщо відбувається захворювання новими видами грипу, то організм краще підготовлений, а тому хвороба перебігає без ускладнень, — пояснює Сергій Олегович. — Окрім всього, для людини це економічний зиск, тому що вартість вакцинації суттєво нижча, ніж вартість лікування хвороби".
Під кабінетом чекають ще троє пацієнтів: керівник справами міськвиконкому Микола Кудрявцев, заступник мера Олексій Леонов.
"Мене попросила дружина. Вдома маленька дитина, не хотілося б злягти. Це звичайна турбота про здоров'я. Минулого року якось не дійшов до лікарні, а потім почалась епідемія. Думаю, цього року долучиться до цієї процедури весь міськвиконком", - каже Кудрявцев.
"Отримали офіційне повідомлення від Міністерства охорони здоров'я про можливу циркуляцію вірусу на території України, — говорить директор департаменту охорони здоров'я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради Юрій Стадник. — Уже розпочали моніторинг ситуації. Класичне правило медицини - хворобу легше попередити, аніж лікувати. Це корисно в двох напрямах: особиста безпека і гарний приклад профілактики".
Коментарі