Сто тонн риби у Дніпрі під Новою Каховкою отруїли. Такий висновок зробила комісія при Херсонській обладміністрації. Фахівці тиждень вивчали причини масового мору карася та тюльки, який стався 15 липня у нижньому б"єфі Каховської гідроелектростанції. Екологи, іхтіологи та ветеринари зробили десятки аналізів води, мертвої риби та мулу. У річці виявили перевищення концентрації заліза вп"ятеро, аміаку – майже у півтора рази.
Риба загинула в Каховському водосховищі. Так запевняють рибалки, в яких почервоніли сітки, і жителі сусідніх сіл, котрі бачили брудну пляму на воді. За словами працівників Каховської ГЕС, в ніч з 11 на 12 липня вони скинули у низів"я Дніпра воду, від запаху якої паморочилася голова. А вже 15 липня загибла риба сплила біля Нової Каховки.
У Херсоні мор риби називають національною проблемою. В Україні немає системи моніторингу довкілля. Лише вчора почали перевіряти промислові підприємства у верхній течії Дніпра та поблизу Каховського водосховища. Але тепер виявити зловмисників неможливо. Із ста тонн рибінспектори та еменесники зібрали й утилізували лише 10, решта потонула. До яких наслідків це призведе – досі невідомо.
Володимир Коваленко, Новокаховський міський голова: "Ніхто не бере на себе відповідальності, щоб сказати, чи можна відновити купальний сезон, чи можна відкрити ринки для торгівлі рибою. Чи можна ці обмеження призупинити і відновити повноцінне життя у місті Нова Каховка".
Про всяк випадок комісія з надзвичайних ситуацій поки не дозволяє відкрити пляжі. Більше того, не рекомендує купатися і біля Херсона. Хоча, за даними обласної СЕС, проби річкової води у нормі.
Екологи ж не виключають повторення масового мору риби. Тепер уже – через нестачу кисню у воді. Його брак спричиняє сильна спека та надто повільна течія Дніпра. Обласна влада звернулася до уряду, аби чиновники дозволили Каховській ГЕС збільшити скид води влітку.
Коментарі