Як розповів науковий керівник інституту Олександр Алімов, останки тварини поки не будуть муміфіковані, основним завданням учених є збереження мамонтика в існуючому вигляді якомога довше для подальших досліджень.
За словами Алімова, частина досліджень проходитиме за кордоном - в Голландії та Японії, проте основні дослідження проведуть в Росії. Результати цих досліджень допоможуть зрозуміти причини вимирання мамонтів, зміни клімату і ландшафту у минулому, забезпечити їх прогнозування в майбутньому. Крім того, знахідка допоможе розробити науково обґрунтовані сучасні методики зберігання і експонування знахідки.
До цих пір в світі було знайдено всього чотири мамонтика, причому один з них на півострові Ямал. Новонароджена самка отримала тоді ім"я Маша, в даний час вона зберігається разом з колимським мамонтиком Дімою в Зоологічному музеї в Петербурзі.
Учені розповіли, що туша мамонтика знайшов в Ямальському районі місцевий оленяр і повідомив про знахідку в районний краєзнавчий музей. Пізніше знахідку привезли до Салехарду і помістили в спеціальну морозильну камеру окружного виставкового комплексу. Знайдений експонат є унікальним по своєму збереженню.
За даними попередніх досліджень, мамонтик, помер у піврічному віці приблизно 30 тисяч років тому. Його розміри - 90 на 130 см, вага - 50 кг Шкірний покрив, хобот і решта частин тіла повністю збереглися.
Нагадаємо, що зображення мамонта запропоноване як один з варіантів майбутньої емблеми для Олімпіади-2014, яка пройде в російському Сочі, повідомляє NEWSru.
Коментарі