До обласного управління праці й соціального захисту стало звертатися менше людей, щоб отримати так звані хлібні гроші.
"Хлібними" називають компенсації, які виплачують як різницю між колишньою вартістю хліба і ціною після подорожчання. Розмір відшкодування на дорослу людину — 5,75 грн на місяць, на дитину — 3,57. Програму соціальної підтримки малозабезпечених громадян на Сумщині обласна рада прийняла минулої осені.
— Гроші, які дають на хліб, мізерні, — обурюється 43-річна Ганна Вандик. Із чоловіком-інвалідом вона виховує п"ятьох дітей. — Скільки потрібно усіляких папірців зібрати.
Сумчанка Алла Вертевецька, 34 роки, теж ставиться до такої допомоги негативно:
— У мене щодня йде на хліб 5 гривень. Купуємо батон і півхлібини. Булку діти з"їдають за вечір.
Вертевецька — мати-одиначка. Виховує 10-річного Олексія і Олену, 8 років. Працює на базарі реалізатором. Отримує щомісяця від міськради 60–80 грн допомоги. Скільки в цій сумі "хлібних", а скільки припадає на інші соціальні виплати, Алла не знає.
У першому півріччі нинішнього року на Сумщині "хлібну" допомогу отримали 4564 сім"ї на суму 440 тис. грн.
Заступник начальника обласного управління праці та соціального захисту Валентина Пікіна, 49 років, зменшення кількості претендентів на "хлібні" пояснює зростанням добробуту.
— Підвищуються зарплати та пенсії, а відтак у людей зникають підстави для одержання соціальних допомог. На 1 січня 2006 року в області було 9786 малозабезпечених сімей. За два роки їх стало 5943. Протягом останніх семи місяців цифра скоротилася ще майже на тисячу.
Коментарі